Підтримати
Що в тимчасово окупованому Донецьку говорять про коронавірус - відео
Фото з відкритих джерел

На окупованій частині Донбасу фіксують десятки звернень з підозрою на запалення легенів. При цьому жодного хворого на коронавірус не зареєстрували. Що думають про коронавірус мешканці окупованого Донецька – читайте або дивіться далі.

Думки донеччан про хворобу розпитали журналісти проєкту Донбас.Реалії.

Ватажки т.з. “ДНР” вирішили ізолювати тимчасово окуповані території від решти України. І закрили КПВВ. Такі ж міри ще раніше ухвалив український уряд. Росія теж закрила свої кордони. Так ОРДЛО опинились відділені з усіх боків. Ні в’їхати, ні виїхати не можна. 

У самій псевдореспубліці карантин досі не ввели. Усі розважальні заклади, магазини та громадський транспорт працюють як завжди. Продуктами про запас тут також ніхто не закуповується.

“Адміністрація” псевдореспубліки та місцеві ЗМІ завіряють людей, що хвилюватися через поширення COVID-19 не варто.

“Ажіотаж навколо розповсюдження коронавірусної інфекції достатньо високий”, – каже очільник самоназваної “ДНР” Денис Пушилін в ефірі місцевого телеканалу.

Через це люди не сприймають хворобу серйозно.

“Особисто я не на 100 відсотків упевнений, що це дійсно несе якусь небезпеку. Мені здається, є група осіб, які зацікавлені в тому, щоб розпіарити цей вірус, щоб люди були налякані”, – говорить житель тимчасово окупованого Донецька.

“Ми не віримо. Такий самий вірус, як і свинячий грип був”, – стверджує ще один донеччанин.

Старше покоління також не боїться захворіти. Але саме вони належать до групи ризику – вірус найнебезпечніший для людей похилого віку.

“Наше покоління вже стільки вірусів пережило. Нам не страшно”, – запевняє літня жінка з Донецька.

“Мені 86 років, і мені ніяких пересторог вже не треба”, – каже ще одна мешканка псевдореспубліки.

Хтось ображається на українську владу за тимчасову заборону перетинати КПВВ.

“Вони нас сприймають як єдину державу, що ми їхні громадяни. Але, тим не менш, вони нас від себе ізолювали, виходить так”, – обурюється донеччанка.

А дехто з нетерпінням чекає на карантин.

“Я спокійна, в мене немає ніякої паніки. Навіть чекаю. Не коронавірусу, а цього карантину, відпочинку. Всі люди трохи відпочинуть від свого буремного життя”, – мріє містянка.

Втім, є й люди, які серйозно ставляться до хвороби.

“Миємо руки, маски з собою носимо. Заходимо до магазину, надягаємо маски”, – розповідає мешканка окупованого міста.

Зазначимо, на всій території України окрім тимчасово окупованих територій карантин ввели ще з 11 березня. Згідно з постановою уряду, всі заклади освіти мають закрити, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 10 людей.

Додатково Україна закрила кордони для іноземців. Тобто поки діє карантин прилетіти в Україну з паспортом громадянина іншої держави не можна.

Крім того, в Україні перенесли пробне ЗНО. В лікарнях Донецької області кілька тижнів не можна відвідувати хворих.

Станом на ранок 23 березня в Україні зафіксували 73 випадки захворювання на коронавірус. За добу кількість хворих збільшилася на 26 людей. Хворобу лабораторно підтвердили у Чернівецькій, Житомирській, Київській, Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Черкаській областях та у місті Київ.

Для довідки:
COVID-19 — це респіраторне захворювання, спричинене коронавірусом. Перший випадок хвороби зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих  — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Читайте також:


Завантажити ще...