Як у Бахмуті весну зустрічали

(фоторепортаж з Масляної)
29 лютого, в останній день зими, у Бахмуті святкували Масляну. Бахмутяни й гості міста зібралися на площі Булавіна, щоб провести зиму, скуштувати млинців та послухати українських пісень.
Масляна – це одне з найстаріших слов'янських свят, яке триває цілий тиждень. Свято Масляної передує Великому посту, тому її відзначають смачними ситними стравами, головне з яких – млинці.

Назва свята – Масляна – пов'язана з тим, що напередодні Великого посту з раціону виключалися всі м'ясні страви. Однак молочні продукти вживати не заборонялося. А це якраз традиційні інгредієнти для приготування млинців.

Цікаво, що традицію випікати млинці на Масляну в Україну принесла радянська влада. Про це пише видання Всвіті. Наприклад, етнограф Олена Івановська журналістам розповіла, що ще з часів Трипільської культури українці святкували зустріч зими з весною варениками з сиром та сметаною. Їх їли весь тиждень перед настанням Великого посту. Український варіант — це свято Колодій. Але в Бахмуті його не святкували.
Фоторепортаж зі свята дивіться далі.
187
Поділитись публікацією
Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор