Як у Бахмуті весну зустрічали
(фоторепортаж з Масляної)
29 лютого, в останній день зими, у Бахмуті святкували Масляну. Бахмутяни й гості міста зібралися на площі Булавіна, щоб провести зиму, скуштувати млинців та послухати українських пісень.
Масляна – це одне з найстаріших слов'янських свят, яке триває цілий тиждень. Свято Масляної передує Великому посту, тому її відзначають смачними ситними стравами, головне з яких – млинці.

Назва свята – Масляна – пов'язана з тим, що напередодні Великого посту з раціону виключалися всі м'ясні страви. Однак молочні продукти вживати не заборонялося. А це якраз традиційні інгредієнти для приготування млинців.

Цікаво, що традицію випікати млинці на Масляну в Україну принесла радянська влада. Про це пише видання Всвіті. Наприклад, етнограф Олена Івановська журналістам розповіла, що ще з часів Трипільської культури українці святкували зустріч зими з весною варениками з сиром та сметаною. Їх їли весь тиждень перед настанням Великого посту. Український варіант — це свято Колодій. Але в Бахмуті його не святкували.
Фоторепортаж зі свята дивіться далі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: