image

Як відсутність опалення вплинула на дитячі садочки та лікарні (РЕПОРТАЖ)


В дитячих садочках стали частіше хворіти малюки, деякі навіть потрапили в лікарню. Але й там холодно. Журналісти Вільного радіо поспілкувались з батьками захворілої малечі та оцінили їх умови зараз.

 

Поки в Бахмуті затримується опалювальний сезон, тепла немає ні в садочках, ні в школах, ні в лікарнях. Напередодні, на сесії Бахмутської міської ради, секретар міськради Світлана Кіщенко заявила, що в дитячих садках та школах зараз користуються обігрівачами. Та до Вільного радіо звернулись містяни, що заявляють: обігрівачами врятуватись вдається не всюди. І в результаті – діти хворіють.  

Так, у Бахмутському дитячому садочку №39 “Кульбабка” в групах холодно.

“Мені зателефонували на роботу, попросили забрати дитину, тому що в нього сильний кашель. Старший син забрав його додому. В п’ятницю підемо до лікарні. Наразі лікуються вдома, але і там не дуже тепло, рятують тільки обігрівачі”, — розповіла Вільному радіо бахмутянка Олена Музиченко.

Олена каже: в них в групах наразі всього по три дитини, більшість дітей – на лікарняному. Це при тому, що малечу вихователі кутали і двома ковдрами, щоб ті не мерзли. Музиченко визнає, в садочку старалися вберегти дітей, але без централізованого опалення – повністю обігріти приміщення не вдалося.

Мама хлопчика з дитсадка №47 “Оленка” Гаяне Авакян розповідає: “Вже тиждень ми ходимо до садочка на півдня. В групах справді холодно. І щоб не спали в холодних ліжках – забираємо. Забирають багато хто. Тому і групи напівпусті”

Про обігрівачі в лікарнях на сесії міської ради промовчали. Вони є, але не всюди. Наприклад, нам вдалось поспілкуватись з батьками дітей, що лежать в дитячій лікарні. Там скаржаться на холод вночі. Кажуть: ковдри, які видають в лікарні, не допомагають впоратися з холодом.

В Бахмуті, через затримання опалення страждають діти

 

Так, мама одного з хворих, яка лежить в Інфекційному відділені “Б” Бахмутської дитячої лікарні, принесла теплі ковдри з дому.

“Вночі холодно, я привезла з дому 2 ковдри теплих, тому що спати під тонесеньким неможливо”, — розповіла Вільному радіо Анастасія, мама однієї з дитини, яка лежить разом із дитиною в лікарні.

В Бахмуті, через затримання опалення страждають діти

Медсестри в лікарні на питання “який температурний режим в палатах вночі?”, відповіли, що температуру міряють тільки вдень. Та показали, що в маніпуляційному кабінеті градусник показує 19 градусів з позначкою плюс.

В Бахмуті, через затримання опалення страждають діти

 

Зазначимо, в соціальних об’єктах температура має бути не нижчою за 16 градусів тепла. Та батьки вважають — це правило порушують. Бо, наприклад, Тетяна, мама маленької Аліси, яка потрапила вчора до лікарні з Миронівки, розповіла, що вони взагалі сплять в одязі:

“Вночі дійсно холодно, дитина вчора спала одягнута та під ковдрами, я сама вночі змерзла”.

Додамо, що питання увімкнення опалення в місті досі не вирішено.

Нагадаємо, всі котельні були готові до запланованого старту опалювального сезону 22 жовтня. Але через проблеми компанії “Бахмут-Енергії” з облгазом, опалення ще не увімкнули.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: