У неділю, 2 червня, Харкові відбувся з’їзд партії “Довіряй ділам”. Її очолив мер Харкова Геннадій Кернес. Співголовою став мер Одеси Геннадій Труханов. На з’їзді зібралися й інші мери українських міст.
Зокрема, до нової політичної партії, яка йтиме на вибори до Верховної Ради, приєдналися:
https://www.facebook.com/ddorgua/videos/1253047331528123/
Зазначимо, на з’їзді Олексій Рева не виступав. При цьому сидів у президії, на сцені, разом з іншими очільниками міст.
Після заходу на брифінг до журналістів мер Бахмута не виходив.
Додамо, під Палацом спорту, де і відбувався з’їзд, зібралися протестувальники. Їх було близько тисячі. Це представники “Демократичної сокири”, “Національного корпусу”, “Правого сектору”, “Харківського антикорупційного центру” та інших.
Акція націоналістів та праворадикалів у Харкові pic.twitter.com/Clsfn5glF6
— hromadske (@HromadskeUA) June 2, 2019
Організатори протестної акції кажуть, що таким чином хотіли нагадати українцям ті часи, коли лідери новоствореної партії відверто підтримували Росію. Мова про аналогічний з’їзд в 2014 році. Тоді в Палаці спорту зібралися прихильники екс-президента Віктора Януковича із георгіївськими стрічками. На тому заході також виступав очільник Харкова Геннадій Кернес.
Зазначимо, що про створення політичної партії, яка братиме участь у парламентських дострокових виборах, Кернес та Труханов заявили у травні.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Парламентські вибори мають відбутися 21 липня 2019 року.
Якщо Донецька обласна військово-цивільна адміністрація підтвердить, що проводити вибори в Бахмуті безпечно, то це буде 46 виборчий округ.
Виборці округу мають обрати окремого депутата-мажоритарника. Тобто за ім’ям обрати свого представника у Верховній раді. А також проголосувати за партію, яку найбільше хотіли б бачити в парламенті.
Результати за другим пунктом будуть додані до загальних по всій Україні. Адже нині діє змішана система виборів, яку впровадили за часів правління Януковича.
За принципами: 50% Верховної Ради обирається з мажоритарних округів і ще 50% – за пропорційною системою із закритими партійними списками.
Мажоритарні округи (225 депутатів) – це голосування за одного кандидата з наданого переліку. Перемагає той, хто отримує більшість голосів виборців у своєму окрузі.
Пропорційна система із закритими списками (225 депутатів) – це підтримка партії. Якщо партія набирає понад 5% голосів виборців, вона потрапляє до парламенту. Кількість місць у парламенті визначається пропорційно до набраних голосів. Тут важливо, що хто в списку партії можуть не оголошувати.
Виборче законодавство в своїй передвиборчій програмі обіцяв змінити президент Володимир Зеленський. Він пропонував знизити прохідний бар’єр з 5% до 3%, зробити списки партій відкритими та скасувати мажоритарну систему.
Верховна Рада України не проголосувала за зміни до закону про вибори народних депутатів.
Тут важливо зазначити, що за законом не можна змінювати виборче законодавство за рік до виборів.
Читайте також: