Йдуть у Раду? Мери Бахмута та Покровська приєдналися до новоствореної  партії


image
Фото: Вільне радіо

У неділю, 2 червня, Харкові відбувся з’їзд партії “Довіряй ділам”. Її очолив мер Харкова Геннадій Кернес. Співголовою став мер Одеси Геннадій Труханов.  На з’їзді зібралися й інші мери українських міст.

 

 

Зокрема, до нової політичної партії, яка йтиме на вибори до Верховної Ради, приєдналися:

  1. Бахмутський міський голова Олексій Рева
  2. Мер Ужгорода Богдан Андріїв
  3. Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов
  4. Депутат Хмельницької обласної ради від партії “За конкретні справи” Уляна Ткаченко
  5. Голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський
  6. Чугуївський міський голова Галина Мінаєва
  7. Мер Кропивницького Андрій Райкович
  8. Мер Покровська Руслан Требушкін
  9. Заступник мера Нікополя Ольга Коник
  10. Представник Чорноморської ОТГ Сергій Удалов.

З’їзд політичної партії “Довіряй ділам” у Харкові

https://www.facebook.com/ddorgua/videos/1253047331528123/

Зазначимо, на з’їзді Олексій Рева не виступав. При цьому сидів у президії, на сцені, разом з іншими очільниками міст.

Після заходу на брифінг до журналістів мер Бахмута не виходив.

Додамо, під Палацом спорту, де і відбувався з’їзд, зібралися протестувальники. Їх було близько тисячі. Це представники “Демократичної сокири”, “Національного корпусу”, “Правого сектору”, “Харківського антикорупційного центру” та інших.

https://twitter.com/HromadskeUA/status/1135118174918193153?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1135118174918193153%7Ctwgr%5E393039363b74776565745f6d65646961&ref_url=https%3A%2F%2F24tv.ua%2Fzyizd_partiyi_kernesa_i_truhanova_piketuyut_gromadski_aktivisti_pershi_foto_ta_video_n1161185

Організатори протестної акції кажуть, що таким чином хотіли нагадати українцям ті часи, коли лідери новоствореної партії відверто підтримували Росію. Мова про аналогічний з’їзд в 2014 році. Тоді в Палаці спорту зібралися прихильники екс-президента Віктора Януковича із георгіївськими стрічками. На тому заході також виступав очільник Харкова Геннадій Кернес.

Зазначимо, що про створення політичної партії, яка братиме участь у парламентських дострокових виборах, Кернес та Труханов заявили у травні.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Парламентські вибори мають відбутися 21 липня 2019 року.

Якщо Донецька обласна військово-цивільна адміністрація підтвердить, що проводити вибори в Бахмуті безпечно, то це буде 46 виборчий округ.

Виборці округу мають обрати окремого депутата-мажоритарника. Тобто за ім’ям обрати свого представника у Верховній раді. А також проголосувати за партію, яку найбільше хотіли б бачити в парламенті.

Результати за другим пунктом будуть додані до загальних по всій Україні. Адже нині діє змішана система виборів, яку впровадили за часів правління  Януковича.

За принципами: 50% Верховної Ради обирається з мажоритарних округів і ще 50% – за пропорційною системою із закритими партійними списками.

Мажоритарні округи (225 депутатів) – це голосування за одного кандидата з наданого переліку. Перемагає той, хто отримує більшість голосів виборців у своєму окрузі.

Пропорційна система із закритими списками (225 депутатів) – це підтримка партії. Якщо партія набирає понад 5% голосів виборців, вона потрапляє до парламенту. Кількість місць у парламенті визначається пропорційно до набраних голосів. Тут важливо, що хто в списку партії можуть не оголошувати.

Виборче законодавство в своїй передвиборчій програмі обіцяв  змінити президент Володимир Зеленський. Він пропонував знизити прохідний бар’єр з 5% до 3%, зробити списки партій відкритими та скасувати мажоритарну систему.

Верховна Рада України не проголосувала за зміни до закону про вибори народних депутатів.

Тут важливо зазначити, що за законом не можна змінювати виборче законодавство за рік до виборів.

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: