Підтримати
Хто і коли отримає перші вакцини проти COVID-19 (роз’яснення ВООЗ)
Фото з відкритих джерел

У світі активно ведеться розробка вакцини проти коронавірусу. Кілька препаратів уже перебувають на фінальній стадії досліджень. Чи означає це, що масові щеплення от-от почнуться? Ми з’ясували коли прогнозують старт вакцинації та які групи населення отримають препарат найпершими.

 

Наразі найбільшим і найрізноманітнішим портфелем вакцин проти COVID-19 володіє міжнародне об’єднання COVAX.

Для довідки:
Глобальний компонент з вакцин COVAX – це альянс країн, створений для прискорення розробки та виробництва щеплень проти COVID-19. Серед пріоритетних завдань об’єднання – справедливий та рівноправний доступ до вакцини для кожної країни світу.

В розпорядженні COVAX є 9 препаратів, але їхній перелік постійно переглядається та оптимізується. Стільки ж вакцин оцінюються експертами, а з виробниками ще 4 ведуться перемовини.

З глобальним компонентом співпрацюють 172 держави, серед яких є й Україна. 3 серпня в об’єднанні підтвердили, що Україна зможе гарантовано отримати певну кількість вакцин від коронавірусу. За умовами програми, після появи дієвого та безпечного препарату кожна країна-учасниця отримає об’єм доз для щеплення п’ятої частини населення. Так, в Україні зможуть вакцинувати близько 8 мільйонів людей.

“Це та вакцина, яка гарантовано надійде в Україну різними об’ємами. І вона може бути або безкоштовною, або за спеціальною ціною”, – розповів на брифінгу головний санлікар України Віктор Ляшко.

Як наголошують в альянсі, антикоронавірусні препарати постачатимуть за найнижчими цінами. Водночас є ризик, що країни, які не співпрацюють з проєктом, завищуватимуть вартість своїх розробок через високу конкуренцію. Такий “вакцинаційний націоналізм” може призвести до затягування пандемії, адже більшість доз отримають держави, які готові платити багато. Натомість бідні країни залишаться осторонь.

Хто і коли отримає перші вакцини проти COVID-19 (роз’яснення ВООЗ)

То як у COVAX пропонують розподіляти вакцини?

У першу чергу препарат отримають ті, хто піддається найбільшому ризику. До таких груп належать медики, які працюють з хворими на COVID-19. Також йдеться про людей, старших за 65 років, а також тих, хто має проблеми зі здоров’ям. Мова про захворювання, які посилюють перебіг коронавірусу та, як наслідок, підвищують ризик від нього померти.

На наступному етапі, коли вакцини випускатимуть більше, її впроваджуватимуть ширше. Але тут працюватиме принцип: чим у країні складніша ситуація з захворюваністю, тим більший об’єм доз вона отримає.

За планами COVAX, держави-члени об’єднання отримають щонайменше 2 мільярди доз дієвого та безпечного препарату до кінця 2021 року.

Нагадаємо, нещодавно про створення вакцини від нового виду коронавірусу відзвітували російські науковці. За словами президента РФ Володимира Путіна, зовсім скоро почнеться масова імунізація від захворювання винайденою вакциною. Але безпечність винаходу викликає побоювання закордонних експертів та самих росіян.

Читайте також:


Завантажити ще...