Наразі вакцини від коронавірусу не існує, але в інтернеті можна знайти безліч нетрадиційних засобів профілактики цієї хвороби. У гонитві за імунітетом до вірусу продовжують гинути люди. Лише за перші 3 місяці пандемії дезінформація забрала життя близько 800 людей.
Таке дослідження опублікувала група вчених з Австралії, Бангладеш, Таїланду і Японії.
Науковці протягом 3 місяців аналізували інформацію про коронавірус, яку публікували у соцмережах та онлайн-ЗМІ. За цей період вдалося зібрати 2276 повідомлень з 87 країн 25 мовами. Виявилося, що 1856 із них, тобто 82%, були неправдивими.
На тлі “коронавірусної” дезінформації набуло популярності поняття “інфодемія”. Воно означає надлишок інформації, у якій легко заплутатися. Хибні повідомлення поширюються швидко, і знайти надійні джерела у їхньому потоці стає дедалі важче. Яскравий приклад інфодемії – публікації у соцмережах. Користувачі нерідко поширюють пости, не перевіряючи їх на достовірність, що призводить до ще більшого засмічення інтернету.
Дослідники виявили, що від фейкових “ліків” проти коронавірусу померли щонайменше 800 людей. Більшість із них померли від отруєння метанолом або спиртовими антисептиками, які не призначені для пиття.
Зазначимо, ми вже писали, чому пити антисептик – погана ідея. Що відбувається з організмом після вживання цієї рідини та як діяти, якщо ви все ж її проковтнули, нам розповів лікар-токсиколог Олександр Кобець.
У роботі також йдеться, що майже 6 тисяч людей потрапили в лікарні через те, що повірили фейковим порадам. 60 з них повністю втратили зір після того, як випили метанол (він має такий побічний ефект).
Нагадаємо, ми регулярно пишемо про засоби, які точно не вбережуть від коронавірусу. Так, у цьому матеріалі ви можете прочитати про бейджі-блокатори, які випаровують діоксид хлору, а в цьому – зокрема про спиртові умивання, гарячі ванни, часник і сало.
Якщо ви маєте симптоми коронавірусу — звертайтеся до свого сімейного лікаря телефоном та не займайтеся самолікуванням.
Читайте також:
Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів