Знахарка в мережі обіцяє вилікувати від коронавірусу за 2 тис. Що про це думають лікарі


image
Фото з відкритих джерел

Новий вид коронавірусу існує близько пів року, але за цей час деякі народні цілителі вже встигли “підвищити кваліфікацію”. У мережі можна знайти оголошення знахарів, які пропонують раз і назавжди позбавити від захворювання. З однією з таких “універсальних цілительок” поспілкувалися журналісти Вільного радіо. Що з цього вийшло та як це коментують медики – читайте далі.

 

На сайті знахарки Ольги йдеться: “Допоможу повернути у ваше життя любов, здоров’я, щастя й добробут”. Дзвонимо їй, щоб дізнатися, чи допоможе вона вилікувати коронавірус та скільки це коштуватиме. Жінка підтверджує: такі послуги вона надає. Ольга пояснює, що коли до неї приходить клієнт зі скаргами на самопочуття, вона пропонує йому провести магічний ритуал – панацею від усіх негараздів. Жінка запевняє: її чари поширюються навіть на новий коронавірус.

“Захист на весь коронавірус. Від зурочення, від коронавірусу, від будь-яких негативних ситуацій”, – розповідає про свій ритуал цілителька.

Перш ніж проводити обряд, знахарка влаштовує платну консультацію, під час якої дивиться, які проблеми турбують її клієнта. Коштує така процедура 200 грн. Свою діагностику жінка порівнює з роботою лікаря: спочатку треба оглянути пацієнта, а вже потім – лікувати відповідно до симптомів.

Після консультації цілителька переходить до самого ритуалу. Він теж не безкоштовний – за вічний імунітет від  коронавірусу доведеться викласти 2000 грн. Деталей дійства вона не розголошує, але стверджує:

“Вам головне, щоб результат був. А результат ви відчуєте після цього”.

Ольга каже, що в її арсеналі лише біла магія. Вона додає, що народна медицина безсила проти коронавірусу. Жодні трави не допоможуть так, як магія.

Можна по-різному ставитися до нетрадиційної медицини. Стовідсоткової гарантії, що вона бездієва, немає. Іноді клієнт народного цілителя вірить в ефективність способів, якими його “лікують”. Тим самим спрацьовує ефект плацебо. А іноді людина приходить запізно, і суміш трав вже ніяк не допоможе їй одужати. В деяких випадках невиліковно хворі йдуть до знахарів від відчаю, намагаючись ухопитися за всі, навіть примарні, можливості.

Та все ж медики радять дотримуватись рекомендацій МОЗ і лікуватися традиційними засобами. До слова, так навіть не доведеться витрачатися – лікування коронавірусу входить у пакет медичних послуг, які покриває держава.

“Лікування нової хвороби COVID-19 повинно відбуватися лише за настановами, які затверджені Міністерством охорони здоров’я України”, – розповідає представник Департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА Олександр Педенко.

Цю думку поділяє головна лікарка Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Світлана Мельникова.

“Є клінічний протокол, він грунтується на численних дослідженнях. Це є доказовою медициною, і у своїй практичній роботі ми керуємось лише клінічними протоколами. Ми працюємо на основі доказової медицини, яка напрацьовувалась не те, що роками, а століттями. Для цього й існує наука, яка все досліджує та дає роз’яснення всьому до самих дрібниць”, – говорить Світлана Мельникова.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо вже робили кілька матеріалів, присвячених розвінчуванню фейків про коронавірус. Ось деякі з них:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: