Художник зі Слов’янська Сергія Сметанкін став лауреатом премії  імені Богдана Хмельницького. Фото: Слов'янська МВА
Художник зі Слов'янська Сергій Сметанкін. Фото: Слов'янська МВА

Слов’янський художник Сергій Сметанкін став лауреатом Премії імені Богдана Хмельницького у номінації “Твори образотворчого мистецтва військової тематики”. Виручені з премії гроші митець витратив на підтримку військових та обласного художнього музею.

Про це повідомили у Слов’янській МВА. 

Так, митець зі Слов’янська отримав премію імені Богдана Хмельницького у номінації “Твори образотворчого мистецтва військової тематики” — за найкраще висвітлення військової тематики. 

Сметанкін презентував серію живописних робіт “Завдяки”, які він створював на дошках від ящиків для патронів та уламках ракет. Серед пів сотні претендентів у своїй номінації митець зі Слов’янська був єдиним представником зі сходу України.

Художник зі Слов’янська Сергія Сметанкін став лауреатом премії  імені Богдана Хмельницького. Фото: Слов'янська МВА
Диплом лаурета Сергія Сметанкіна. Фото: Слов'янська МВА

“Мені дуже приємно бути в числі людей, які примножують позитивний імідж Слов’янська та Донеччини. Я вважаю, що це спільна нагорода для усіх, хто вкладає свій ресурс в розбудову Слов’янської громади та захист України”, — сказав Сергій Сметанкін. 

Як розповіли у МВА, грошову частину премії художник витратив на підтримку захисників, які воюють на Донецькому напрямку. Чоловік придбав їм FPV-дрон. 

Художник зі Слов’янська Сергія Сметанкін став лауреатом премії  імені Богдана Хмельницького. Фото: Слов'янська МВА
Вручення премії Сергію Сметанкіну. Фото: Слов'янська МВА

Решту коштів Сметанкін вирішив передати на фінансування заходів, які проводитиме Донецький обласний художній музей спільно зі Слов’янським краєзнавчим музеєм. 

Що відомо про премію імені Богдана Хмельницького

Премія імені Богдана Хмельницького – це щорічна нагорода, яку вручають за найкращі твори про українську історію, визвольну боротьбу та минуле. Її заснували ще у 1995 році, аби підтримувати митців, які через свою творчість підкреслюють національну ідентичність та любов до Батьківщини. 

Нагороду традиційно присуджують до Дня захисників та захисниць України. Учасниками премію можуть стати письменники, художники, драматурги та інші творчі люди, чиї роботи “надихають на гордість за Україну та її героїв”. 

Крім того, лауреатам вручають диплом, нагрудний знак та грошову винагороду. Претендентів на премію можуть висувати як громадські організації, творчі спілки, так і заклади культури.

Нагадаємо, лауреатом Премії імені Юрія Шевельова у 2024 році став Мирослав Лаюк за збірку репортажів та есеїв “Бахмут”. У книзі письменник розповідає про побут війні, непоправні втрати та історію нині знищеного Росією міста. 


Завантажити ще...