Підтверджені випадки COVID-19 на 08.07.2020:

50 414

В Україні
(1306 померли, 23119 одужали)

713

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 257 одужали)

1290

На непідконтрольній Донеччині
(78 померли, 570 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Кілька десятків тисяч дітей на окупованому Донбасі ризикують залишитись без громадянства

Анна Сердюк
2018-11-21 18:10

image
Фото: з відкритих джерел

Такі цифри приводить агенція в справах біженців ООН в Україні. Мова про тих немовлят, які народились на непідконтрольній території або отримали там “папірець” на заміну паспорту за останні чотири роки.

“Якщо у вас є документи, які ніхто не визнає, – це як бути без документів. Ми говоримо про дітей, які народились після початку конфлікту. Це приблизно 40 тис. дітей”, –  говорить старший радник з правових питань управління верховного комісаріату у справах біженців  ООН в Україні Юк Бессо в коментарі журналістам Вільного радіо.

Щоб не залишати дитину без документів, частина вагітних мам їдуть народжувати на підконтрольну територію. В тому числі, в Бахмут.

“За 9 місяців цього року в пологовому відділенні нашого міста було 53 жінки з непідконтрольних територій. Які умови? Жінки лежать та народжують в таких самих умовах, як і мешканки нашого міста”,- розповіла нам начальник Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради Олена Миронова.

Звісно, що питання виплат по материнству у жінок з непідконтрольної території вирішується окремо, однак немовля так точно офіційно зареєстровано. При цьому зазначу, що є рішення і для тих, хто вже народив у самопроголошених республіках. Без документів, для їх оформлення, на КПВВ пропускають. Іноді з цим можуть допомогти також волонтери. Наприклад, займається цим питанням громадська організація “10 квітня”.

“Батьки цієї дитинки, яка народилася в Донецькій чи Луганській області мають звернутися до суду за місцем свого знаходження на контрольованій території з заявою про встановлення юридичного факту народження дитини. Зараз є окрема стаття в цивільно-процесуальному кодексі, яка регламентує такий розгляд справ. Справи мають розглядатися невідкладно судами”, – розповів один з волонтерів організації Василь Снідко.  

Зазначу, що ті діти, у яких оформлені лише так звані документи самопроголошених “ЛНР” та “ДНР” можуть їздити лише по території, підконтрольній бойовикам, в Абхазію та Південну Осетію. Щоправда, дістатися останніх двох не вийде. Бо немає авіасполучення. Крім того, визнає вже ж такі “папірці” Росія. Однак це не має жодного стосунку до російського громадянства.

Нагадаємо, в Україні ухвалили закон щодо кримінальної відповідальності для людей, які перетинали кордон з Росією не через встановлені прикордонні пункти, а через територію ОРДЛО.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: