Кілька шахт Донеччини під загрозою знеструмлення через мільярдні борги


image
Фото: 24 канал

На Донеччині виникла проблема із заборгованістю шахт перед електропостачальником “Укрінтеренерго”. По всій країні шахти повинні віддати близько 15 мільярдів гривень, інакше їх можуть знеструмити. На Донеччині таких шахт 4.

 

Про це Вільному радіо розповів голова незалежної профспілки гірників Михайло Волинець. Він зазначив, що компанії вже отримують попередження від електропостачальника “Укрінтеренерго” про відключення від електроенергії. Однак шахтам немає чим платити за світло.

“Це питання щодо вирішення проблеми заборгованості не вирішені. Тому що шахти збиткові, мають заборгованість по заробітній платі і навіть не здатні вчасно сплатити виплати”, — розповів Вільному радіо голова незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

Так, без світла невдовзі можуть залишитись чотири державні підприємства з видобутку вугілля на Донеччині: “Мирноградвугілля”, “Селидіввугілля”, “Південнодонбаська-1” та “Торецьквугілля”.

Розмір боргу по Донецькій області Михайло Волинець вказати не зміг, але зазначив, що по всій країні за світло шахти винні близько 15 мільярдів гривень.

Голова профспілки гірників додав, що Кабінет міністрів кілька разів робив постанову, в який рекомендував електропостачальнику “Укрінтеренерго” не знеструмлювати важливі для інфраструктури об’єкти. Однак компанія оперує законодавством, і все одно відключає від світла за борги.

Подібна ситуація наразі з водопостачальником Донеччини. КП “Компанія “Вода Донбасу”, яка обслуговує більше 3,3 мільйони людей, заборгувала компанії “Укрінтеренерго” за електроенергію 1 мільярд гривень. Через це електропостачальник почав відключати “Воду Донбасу”, та мільйони людей можуть залишитись без води. Розібратись в ситуації намагалась і обласна адміністрація, але наразі проблему вирішити не вдалось.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: