Китай інвестує у відбудову Слов’янської ТЕС 600 млн дол на взаємних умовах


image
Фото: Вільне радіо

Китай готовий вкладати гроші у відновлення Слов’янської теплоелектростанції, якщо українська сторона надасть державні гарантії. Підтверджень немає вже понад рік.

Про це розповів радник з торгово-економічних питань посольства КНР в Україні Лю Цзюнь в інтерв’ю агентству “Interfax-Україна”.

За його словами, у грудні 2018 року одна з найбільших китайських енергетичних компаній Dongfang Electric International та ПАТ “Донбасенерго” підписали інвестиційний договір. Він передбачає спільну реалізацію проєкту з будівництва нового енергоблоку №6 на Слов’янській ТЕС. Якщо Україна надасть державні гарантії, уряд Китаю буде інвестувати у цей проєкт понад 600 млн доларів.

У відбудову Слов'янської ТЕС, що на Донбасі, інвестуватиме уряд Китаю
Фото: Вільне радіо

 

Лю Цзюнь зазначив, що вже побував на слов’янському підприємстві. Він стверджує, що поїздка залишила по собі приємне враження.

“ТЕС мене дуже здивувала своїми масштабами. Однак, на жаль, вона знаходиться на порозі виробки свого проєктного ресурсу, як і багато інших ТЕС України. Будівництво 6 енергоблоку – це новий серйозний потенційний спільний проєкт України й КНР. Я впевнений, його реалізація принесе велику вигоду як для українського народу, так і для китайських підприємств”, – запевняє радник з торгово-економічних питань посольства КНР в Україні.

Він додав, що реконструкція енергоблоку Слов’янської теплоелектростанції дозволить значно знизити собівартість електроенергії, а також спалювати низькосортне вугілля без додавання природного газу.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: