Клюєв не братиме участь у парламентських виборах


image
Фото: з відкритих джерел

Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію екс-глави Адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва. Таке рішення ЦВК ухвалила, спираючись на дані СБУ та інші факти.

 

Відповідне рішення ухвалила Центральна виборча комісія на засіданні 3 червня.

 “Лише публічний розголос надав можливість ЦВК отримати від компетентних правоохоронних органів, до яких ЦВК неодноразово зверталася в процесі розгляду документів ту інформацію, яка свідчить про підстави прийняття рішення відповідно до відмови в реєстрації Клюєву та Шарію”, — зазначила голова ЦВК Тетяна Сліпачук на засіданні комісії.

У постанові ЦВК зазначається, що Андрій Клюєв брав участь у засіданнях суду у Москві, супроводжував Януковича під час перетину кордону з Росією, а адвокати Клюєва просили інформувати за адресою у Московській області.

Також за даними СБУ Клюєв не перетинав український кордон після 2014 року, а значить не мешкає в Україні 5 років, що є обов’язковою умовою для реєстрації кандидатом на парламентські вибори.

 

 

Нагадаємо, Касаційний адміністративний суд при Верховному суді визнав, що ЦВК незаконно відмовили екс-голові АП Януковича Андрію Клюєву щодо висування у народні депутати. Про це повідомив адвокат Юрій Сухов, юридична організація якого відстоювала права Андрія Клюєва.

Цим же рішенням суд дозволив Клюєву балотуватися по одномандатному виборчому округу №46 (Бахмут, Бахмутський р-он, Лиман).

Однак правоохоронці інших силових структур надали додаткові докази відсутності Клюєва в Україні. І питання реєстрації дозволили переглянути.

Зазначимо, Андрій Клюєв — колишній член Партії Регіонів, голова Адміністрації Президента Віктора Януковича, віце-прем’єр-міністр та секретар РНБО України в часи правління екс-президента. Андрій Клюєв, разом із своїм братом Сергієм Клюєвим, фігурує у деяких кримінальних справах щодо корупції, махінацій з державними коштами, використання влади чи службового становища, фінансових пірамід та іншого. Андрія Клюєва також розшукував інтерпол. Але в березні 2019 року  його дані видалили з бази розшуку.

В травні 2019 року бахмутська громадська організація “Вмєстє”, яку створив брат Андрія Клюєва Сергій, запустила соцопитування серед містян: кого бахмутяни бачать у Верховній Раді. Серед запропонованих кандидатів був і Андрій Клюєв.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: