Серед робіт митців-новаторів є й картини, анімовані віртуальною реальністю. Роботи можна побачити у місті ще цими вихідними, а потім їх виставлять у столиці.
На відкриття вернісажу зібралися у майстерні Лєни Клочко у старовинній будівлі в центрі міста. Митці з різних міст та країн презентували свої роботи, які вони створили під час арт-резиденції “Тонка червона лінія”. В них закодоване мистецьке бачення сходу.
“Тут якраз усі картини писали ніби “на злобу дня” — що відчували митці, спілкуючись з людьми”, — розповідає культурологиня Галина Мєднікова.
Так, картину “Сказ та кохання в Бахмуті” художник Дмитро Коломойцев написав після того, як його вкусив пес. В резиденції митців почалася невеличка паніка: художники хвилювалися, аби пес не був скажений. До речі, Дмитро 7 років прожив на Сході, в Індії та інших країнах, переїжджаючи з родиною з місця на місце. Істини Сходу переплітаються в нього з українською ментальністю.
“На полотні — Бахмут у повний місяць, коли можливо все. У центрі — своєрідний телефон, за яким кожний бахмутянин може зв’язатися зі священною коровою (яка теж на картині, — ред.) та сповістити про своє бажання. І тоді Бахмут буде змінюватись. Внизу картини — скажений собака, але він тут у вигляді лікаря, який лікує молодого чоловіка від сказу. А насправді чоловік — закоханий! Адже симптоми сказу та кохання — одні й ті самі”, — розповідає культурологиня.
Роботи різних стилів та розмірів розвісили в декількох кімнатах майстерні та у коридорі будівлі, якій понад століття.
На полотнах — і побачений на Донеччині образ пожежі у полі після жнив, і уявлення доісторичної істоти, яка тут мешкала мільйони років тому.
І закодовані портрети та скульптури українського класика
Тут і “намальована музика”, і творчі експерименти з фарбою та підсвіткою.
Тут є і фотороботи, і картини, і арт-об’єкти. На деяких відвідувачі упізнають види Бахмута.
А на створення інших робіт митці надихалися деінде.
Анімований мобільним додатком портрет Черчилля розмовляє українською
Розмовляє й анімована торговка з бахмутського ринку, зображена на іншому портреті.
На презентацію робіт прийшло багато молоді. Серед них — студентки музичного коледжу Бахмута.
“Музика — це така справа, треба з чимось мати асоціації. А коли ти цих асоціацій ніде не бачила (а телефон — це таке, подивився — воно не передається через екран)… Тому цікаво сходити (на таку виставку, — ред.), а потім знаєш що втілити у музику, коли ти щось подивився”, — ділиться враженнями одна з дівчат.
Виставка триватиме цими вихідними. Побачити її можна у торговельному комплексі “Лілія” на другому поверсі. Відвідування безкоштовне.
Потім експозицію показуватимуть у столиці, а у жовтні привезуть назад до Бахмута. Роботи розмістять у штольнях заводу “Art Winery”, де буде підсвітка.
Нагадаємо, навесні та влітку в Соледарі тривали тижневі арт-резиденції митців. Зокрема, вони знімали відеоарт, створювали “звукові портрети” Соледару, експериментували з натуральними фарбами місцевих рослин, кам’яною сіллю та світлом.
Читайте також: