Наталя Скляренко (до одруження Дроздова), яка була депутаткою Бахмутської міської ради 7-го скликання та раніше очолювала міське управління освіти, вирішила достроково скласти повноваження. Що відомо про колишню обраницю, розповідаємо далі.
Про припинення депутатських повноважень Наталі Скляренко журналісти Вільного радіо дізналися з розпорядження начальника Бахмутської міської військової адміністрації Олексія Реви від 12 лютого 2025 року.
Заяву про припинення депутатських повноважень вже ексдепутатка Наталя Скляренко (до одруження Дроздова) подала 10 лютого.
Наталя Скляренко пройшла до міської ради від політичної партії “Порядок”. До цього вона була директоркою Навчально-виховного комплексу №11 у Бахмуті та працювала начальницею управління освіти Бахмутської міської ради.
Як вказала Скляренко у своїй останній декларації за 2023 рік, вона проживає у селі Берестівець на Черкащині та працює головною спеціалісткою відділу нормативності якості дошкільної, загальної середньої освіти управління освітньої політики та менеджменту в Департаменті освіти і науки Донецької облдержадміністрації.
Торік свої повноваження за особистими заявами склали 7 депутатів Бахмутської міської ради. Серед них — колишня директорка бахмутського Центру первинної меддопомоги Світлана Шабаліна та секретар Бахмутської міської ради Ганна Петриєнко-Полухіна. Більшість із них звільнились у перші два роки повномасштабної війни.
Зараз у Бахмутський міській раді залишаються чинними 16 депутатів із 38. Це:
Якби зараз довелося проводити засідання міськради, цієї кількості обранців не вистачило б для ухвалення рішень, оскільки в раді немає кворуму. Однак на час воєнного стану депутатський корпус не працює — усі його функції виконує начальник військової адміністрації Олексій Рева.
Кворум — це встановлена (законами, статутом організації або регламентом) кількість учасників засідання, яка необхідна для ухвалення рішень.
Місцева рада може ухвалювати рішення, якщо не менш ніж дві третини від її загального складу виконують свої повноваження. Але може виникнути ситуація, коли деякі обранці припиняють свої повноваження, через що у раді не набирається двох третин депутатів. У такому разі, доки не оберуть необхідну кількість депутатів, раду вважатимуть повноважною, якщо до неї входитиме більш ніж половина депутатів від загального складу.
Раніше ми розповідали, що на кінець 2024 року у міських радах Донецької області залишився 351 депутат. Протягом року свої повноваження склали 59 депутатів. Найбільше обранців залишилось у Маріупольській та Краматорській міських радах. А найменше — у Покровській та Мирноградській.