Підтримати
Леонід Семченков
Скріншот відео з окупаційних джерел

Архітектор Леонід Семченков, який до 2014 року очолював управління архітектури в Бахмутській міськраді, зараз працює над “генеральним планом розвитку” Маріуполя. Він очолює “департамент територіального розвитку” в окупаційній адміністрації так званої “ДНР”, розробляє проєкти пам’ятників та допомагає російським окупантам готуватись до показного святкування 80-ліття звільнення Донбасу від нацистів.

 

Про це повідомляє сам Леонід Семченков окупаційним ресурсам.

“Будемо вже затверджувати розроблений генеральний план розвитку Маріуполя. [З ключових моментів у ньому] в основному відновлення. Відновлення житла, підприємств та промисловості. Хоча б щоб забезпечити робочими місцями жителів Маріуполя. Завод Ілліча це номер один, першим етапом”,  —  каже Семченков пропагандистам.

Колишній головний архітектор Бахмута Леонід Семченков розробляє “генплан розвитку” Маріуполя

За даними окупантів, торік для знищеного Росією Маріуполя ухвалили “майстер-план”, в якому описали “стратегічний розвиток міста” до 2035 року. На його основі у “Мінстрої ДНР” тепер створюють “детальний генплан”.

Також Семченков нещодавно оприлюднив ескіз реконструкції зруйнованого ще у 2014-му палацу молоді “Юність” в окупованому Донецьку. За словами архітектора, проєкт “давно затверджений і пройшов експертизу”. Але відновити палац можна буде “лише після того, коли припиняться обстріли Донецька”.

проєкт відновлення палацу Юність колаборанта Семченкова
Проєкт Семченкова для окупантів з відновлення палацу “Юність” у Донецьку. Фото з окупаційних джерел


Колишній головний архітектор Бахмута брав участь й у відновленні меморіального комплексу “Савур-могила” біля Донецька у пам’ять про Другу світову війну. Перед повномасштабним вторгненням Росії Семченков у коментарі пропагандистам “ДНР”
заявляв, що росіяни сподіваються закінчити будівельні роботи до 80-річчя звільнення Донбасу від нацистів (тобто до 8 вересня 2023-го).

Леонід Семченков розповідає про відновлення “Савур-могили” під Донецьком за кілька днів до вторгнення РФ

 


“Якщо буде фінансування цього року, то до 80-ліття ми зробимо стелу та підходи до неї. Це що реально зараз, загальнобудівельні роботи. З художніми ж роботами, звісно, все складніше. Тому що там потрібні фахівці та окремі гроші”, 
—  заявляв Семченков рік тому. 

Але гроші Росія знайшла: меморіал відбудували за 3 місяці російські військові будівельники. До оригінальної композиції додали барельєфи “героїв Новоросії”.

колаборант Леонід Семченков з Бахмута в ДНР
Фото: ОК/ Макеевка(Донецк)


Також за керівництва Семченкова у “ДНР” почали обстежувати меморіали із вічним вогнем. Для цього, як
заявив архітектор, спочатку визначать стан пам’ятників і складуть кошторис їхніх ремонтів, а потім розподілять завдання між підрядниками — будівельниками, архітекторами, скульпторами та газовиками. Розібратись з усім теж мають намір до 80-річчя звільнення Донбасу від нацистів.

Зазначимо, на окупованій частині Донеччини тисячі людей живуть без базових комунальних послуг. Там не вистачає води не тільки для питних, а й для технічних потреб. У Маріуполі тисячі місцевих мешканців продовжують жити у зруйнованих будинках без води, каналізації, опалення, електрики та газу.

Влітку Леонід Семченков видавав маріупольцям “відписки” на прохання відновити їхнє житло, зруйноване чи пошкоджене російською армією. У відповідь на письмові звернення людей він радив ставати у черги на відбудування. А у разі незгоди з цим подавати до суду.

До 2014-го за проєктами Семченкова у Бахмуті відбудували Алею троянд, екоклумбу на вулиці Горбатова, центральні площі міста тощо. Про те, хто такий Леонід Семченков ми розповіли в матеріалі “Колишній головний архітектор Бахмута видає маріупольцям “відписки” щодо відновлення житла. Що про нього відомо”.

Без води, тепла, газу та стабільного мобільного зв’язку живуть і мешканці окупованої росіянами Світлодарської громади Бахмутського району. Елементарних благ там немає з травня минулого року. Окупаційна “адміністрація” Світлодарська оголосила запис на видачу місцевим пічок. Обіцяють давати одну буржуйку на одну оселю. До окупації містянам “буржуйки” не були потрібні — раніше тут працювала своя теплоелектростанція.

Читайте також: 


Завантажити ще...