Команда Зеленського пропонує списати у ФОП на 5 млрд гривень більше боргів, ніж потрібно, — Опендатабот


image
Фото: з відкритих джерел

Економіст команди Зеленського Данил Гетьманцев заявив, що у підприємців необхідно списати більше 7 мільярдів гривень боргу за податки. Однак весь борг підприємців складає лише трохи більше 2 мільярдів.

 

Представник команди новообраного Президента України, який відповідає за економічний і податковий напрям Данил Гетьманцев пояснив, що є необхідність списати саме борги з 2016 року і до 1 січня 2019 року— 7,4 млрд гривень. Про це він розповів в інтерв’ю НВ Бізнес.

Однак, розмір боргу ФОП (фізична особа підприємець,— ред.) за податки в цей період менший на 5 мільярдів. Повідомляє сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній Опендатабот.

За даними Опендатабот, у порівнянні з 2016 роком, у 2017 році борг зріс на 500 мільйонів гривень. Насправді ж борг ФОПів за ЄСВ (Єдиний  соціальний внесок, — ред.) національному бюджету складає 2,05 мільярдів гривень.

Крім того, Данил Гетьманцев розповів, що велика кількість ФОПів, які не платять податки — “сплячі”. Тобто ті, які зареєстровані як підприємці, однак в реальності бізнесом не займаються.

Але Опендатабот також спростували цю інформацію. За їхньою інформацією у 2017 році 300 тисяч підприємців припинили свої бізнеси, тобто платників податків автоматично стало менше. Однак, серед підприємців з сегменту, у яких борг менше 20 тисяч гривень, заборгованість перед державою збільшилась на 12 мільйонів гривень.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: