Уряд формує міжнародний компенсаційний механізм для України. На додачу до Реєстру збитків з’явиться облік немайнової шкоди. Умови для запуску системи вже є, кажуть посадовці.
Про це повідомили на Урядовому порталі.
Там пояснили, що створили умови для запуску Системи обліку інформації про немайнову шкоду — це насамперед про загибель цивільних через російські атаки та зниклих безвісти за особливих обставин. Кріт того, вона збиратиме дані щодо втрати дітьми своїх батьків, а ще депортацію українців.
Систему обіцяють інтегрувати з іншими реєстрами та базами, а опікуватиметься нею Міністерство соціально політики, кажуть в уряді.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що важливим напрямом співпраці України з міжнародними партнерами є залучення російських заморожених активів для відновлення та зміцнення країни.
“Ми послідовно втілюємо в життя принцип “Росія заплатить”. Формуємо міжнародний компенсаційний механізм, у межах якого вже функціонує Реєстр збитків. У ньому відкрито дев’ять категорій, за якими українці можуть подавати заяви”, — зазначив він.
За словами Шмигаля, нині посадовці працюють над тим, щоб до кінця 2025-го відкрити усі 45 категорій Реєстру збитків. Ми вже розповідали, як працює цей механізм в окремому матеріалі.
Нагадаємо, запущений Реєстр збитків, завданих повномасштабною війною Росії проти України, може досягти показників у 6-8 мільйонів заяв. За словами уповноваженого Верховної Ради з прав людини, це зробить Реєстр одним із найбільших компенсаційних механізмів у світі.