Конституційний суд дозволив чиновникам не звітувати про джерела своїх доходів


image
Фото: з відкритих джерел

26 лютого Конституційний суд України офіційно визнав незаконним зобов’язовувати чиновників звітувати про джерела своїх доходів. Тепер доводити незаконність доходів повинні силовики.

 

Відповідне рішення з’явилось на сайті суду.

Відтепер стаття 368-2 “Незаконне збагачення” не існує, а саме порушення повинні доводити силовики.

До скасування судом цієї статті, у разі якщо чиновник не міг пояснити звідки в нього гроші або будь-яке майне, його притягали до кримінальної відповідальності. Згідно з цією статтею можна було сісти за грати мінімум на 2 роки. Саме для цього ввели електронне декларування та зробили звіт про статки обов’язковим. І окрема організація – НАЗК – їх перевіряє.

Тобто, вже за наявність будинку не за доходами можна було почати розслідування та оголосити про підозру. Тепер же правоохоронці мають спочатку самі довести, що гроші на майно незаконні.

“Рішення, яке прийнято, я вважаю воно відповідає духу Конституції, але не є популярним на сьогодні. Бо зводить нанівець деякі намагання держави провести декларування держслужбовців, і таким чином може погіршити ситуацію”, — розповів Вільному радіо адвокат Роман Чумак.

Однак рішення суду про скасування цієї норми повністю відповідає Конституційним правам. Вона лише перекладає відповідальність за звітування про свої доходи з держслужбовців на правоохоронні органи.

“Формально виходить, що Конституційний суд прийняв правильне рішення, бо це рішення відповідає принципу Конституції “презумпції невинуватості”, — пояснив Роман Чумак.

Офіційно рішення суду повинно бути опубліковане сьогодні, 27 лютого.

Також читайте:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: