Конституційний суд майже за десять годин не вирішив чи законний розпуск Верховної Ради
Цілий день 11 червня в залі Конституційного суду розглядають указ президента про розпуск Верховної Ради. Конституційний суд має вирішити чи був він законним. Від цього залежить: будуть дострокові парламентські вибори або ні.
Засідання Конституційного суду розпочалось о 10-й годині ранку. На початку перед засіданням був присутній президент України Володимир Зеленський.
“Зараз суспільство дуже уважно слідкує за цією справою. Ви точно всі про це знаєте і думаю приймете рішення, справедливе рішення”, — сказав Володимир Зеленський.
Після своєї промови президент пішов із зали засідань, аргументувавши це тим, що не хоче впливати на суддів через свою присутність.
До Конституційного суду звернулись депутати від Народного Фронту. Вони виступають позивачами та намагаються довести, що розпустили парламент з порушенням законодавства.
“На нашу думку указ президента, про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України, та призначення дострокових виборів не відповідають Конституції України, а тому є неконституційним”, — пояснив позицію партії Народного фронту народний депутат Ігор Алексєєв.
З боку адміністрації президента відповідають, що однією з підстав, чому Зеленський вирішив розпустити Раду, є відсутність коаліції. Ця норма прописана в Конституції.
“Пан Ляшко з трибуни парламенту заявляв щонайменше 5 разів, що його фракція припиняє участь у коаліції. Юридично це було зафіксовано на пленарному засіданні 29 березня 2016 року”, — заявив представник Володимира Зеленського Федір Веніславський.
За його словами кількість нардепів у коаліції станом на 29 березня 2016 року — 216 депутатів. А згідно з Конституцією має бути 226.
Після 6 вечора суд перейшов до закритого для журналістів засідання.
Зазначу, вдень перед конституційним судом зібрались близько 20 активістів. Вони стояли з плакатами, на яких написано “Захистимо Конституцію”, “Бережи Україну” “Зеленський, не паплюж Конституцію” та інше. А поруч з будівлею побільшало правоохоронців. Про це пише Укрінформ.
“Ми йому хотіли сказати, що в Україні завжди буде верховенство закона. А він порушив Конституцію. Ми вимагаємо, скасування указа президента, який порушує Конституцію”, — розповів журналістам видання “Сьогодні” громадський активіст Олександр Місюра.
Нагадаємо, 21 травня Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня. 24 травня стартувала виборча кампанія в парламент. Того ж дня група депутатів “Народного фронту” звернулась до Конституційного суду з проханням перевірити законність указу президента Володимира Зеленського про позачергові вибори до Верховної Ради.
Читайте також:
- Кого обиратимемо? ТОП політсил: що про них відомо?
- “Хто сказав, що я став членом партії?”. Мер Бахмута заперечив, що йде у Верховну Раду
- Обирати парламент будуть ті ж округи, що голосували за Президента
- Організація біглого нардепа Клюєва опитує бахмутян: кого б хотіли бачити в Раді. Він є в списку варіантів
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.