Конституційний суд України очолила суддя з Донецька


image
Фото: naspravdi.info

14 травня в одному з головних судів країни змінили свого керівника. Без посади залишився Станіслав Шевчук. Його звільнили колегіальним рішенням. А вже трохи згодом на спеціальному пленарному засіданні головою Конституційного суду України обрали Наталю Шапталу.

 

Про це повідомляється на офіційному сайті установи.

Новообрана голова Наталя Шаптала родом з Донецька. У вересні 2010 року її призначили суддею Конституційного суду України.

Картинки по запросу Конституционный суд

(ФОТО: rada5.com. Новообрана голова Конституційного суду України Наталя Шаптала)

 

Зазначимо, на офіційному сайті суду біографія нової очільниці завершується на 2010 році. Хоча варті уваги події наступних років.

Так, 24 лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила постанову  звільнити 13-х суддів за порушення присяги. Серед них була і Наталя Шаптала.

Підставою для звільнення парламент визнав ухвалення ними з порушенням закону та свого обов’язку низки резонансних рішень у період правління Віктора Януковича – зокрема, у так званій справі про парламентських “тушок” та у справі про повернення Конституції 1996 року. Згодом Шапталу поновили на посаді.  

Зазначимо, Конституційний суд —  це один із головних судів країни. До його складу входять 14 суддів, які вирішують чи відповідає той чи інший закон Конституції України. Саме ці люди тлумачать Конституцію та розсуджують тих, хто по різному трактує її норми.

Наприклад, ця колегія визнала неконституційною норму про незаконне збагачення. Через це закрили чимало справ проти топ-чиновників країни і голови райради Бахмутського району Євгена Пластуна.
Цікавий також той факт, що голова конституційного суду має приводити до присяги нового президента. Тобто, для Володимира Зеленського такою суддею стане люстрована служителька феміди часів Януковича.

Також читайте:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

105
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: