Консультативну раду при ТКГ поки не будуть створювати, — голова Офісу президента
Фото з відкритих джерел

Створення консультативної ради при ТКГ, у яку хочуть залучити представників ОРДЛО та переселенців поки відкладуть. Це не ініціатива України, а вимушена міра.

 

Про це очільник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив під час зустрічі із журналістами, повідомляє “НВ”.

За словами посадовця, українська сторона ще не отримала офіційну позицію Франції, Німеччини та ОБСЄ в питанні створення ради. Тож наразі вони шукають інші варіанти перемовин.

Консультативну раду при ТКГ поки не будуть створювати, — голова Офісу президента

Нагадаємо, на одному із березневих засідань ТКГ в Мінську Україна, Росія та ОБСЄ домовились про створення консультативної ради. Там пропонують обговорювати з “уповноваженими представниками ОРДЛО” та переселенцями мирне врегулювання ситуації на Донбасі, вибори на тимчасово окупованих територіях, зміни до законодавства щодо особливого статусу регіону тощо. 

За словами Офісу Президента та українських представників в ТКГ, бойовики все одно не стануть окремою стороною в Мінських перемовинах. Проте один з нардепів Верховної Ради України домігся через суд, щоб СБУ почали розслідування законності створення консультативної ради, адже на його думку це вже прямі перемовини з терористами.

Додамо, для створення ради потрібна також згода Німеччини та Франції брати участь в таких переговорах. Її й очікують.

Для довідки:
ТКГ — це уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії, яку сформували для дипломатичного завершення війни на сході України. Перша зустріч тристоронньої контактної групи відбулась 23 червня 2014 року в Мінську. На засіданнях в Мінську всі ці роки присутні представники так званих “ЛДНР”, але вони виступають у якості спостерігачів, а не учасників процесу. Офіційно Україна не визнає цих уповноважених та не веде переговори з ними. Це в тому числі підкріплює офіційну позицію щодо того, що Росія — це країна-агресор і саме вона є стороною конфлікту, а не бойовики. Дипломатично — це важливий крок в питанні відповідальності та подальшого покарання.

Читайте також:


Завантажити ще...