СБУ зобов’язали відкрити кримінальну справу через створення консультативної ради при ТКГ

Слідчих СБУ зобов’язали розслідувати створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі. Правоохоронці мають перевірити законність створення цієї ради, де при перемовинах українська сторона хоче радитись з представниками ОРДЛО.
Відповідну скаргу нардепа від “Європейської солідарності” Володимира В’ятровича задовольнив Шевченківський районний суд Києва. Ухвалу суду нардеп опублікував на своїй сторінці у Facebook.
В документі зазначено, що В’ятрович подав заяву про бездіяльність силовиків СБУ стосовно створення консультативної ради при ТКГ. Тож суд зобов’язав правоохоронців відкрити кримінальне провадження та почати розслідування.
Нардеп також зазначає, що розслідування стосується представника України в ТКГ Леоніда Кучми та керівника офісу президента Андрія Єрмака, які ставили свій підпис в декларації про створення цієї консультативної ради.
Нагадаємо, на одному із березневих засідань ТКГ в Мінську, Україна, Росія та ОБСЄ домовились про створення консультативної ради. Там пропонують обговорювати з “уповноваженими” представниками ОРДЛО та переселенцями мирне врегулювання ситуації на Донбасі, вибори на тимчасово окупованих територіях, зміни до законодавства щодо особливого статусу регіону тощо.
Бойовики, за словами Офісу Президента та української сторони ТКГ не матимуть ніякої правової сили. Проте В’ятрович зазначає, що це прямі перемовини з терористами.
Уточнимо, для створення ради потрібна також згода Німеччини та Франції брати участь в таких переговорах, її наразі немає.
Читайте також:

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
