СБУ зобов’язали відкрити кримінальну справу через створення консультативної ради при ТКГ


image
Фото: з відкритих джерел

Слідчих СБУ зобов’язали розслідувати створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі. Правоохоронці мають перевірити законність створення цієї ради, де при перемовинах українська сторона хоче радитись з представниками ОРДЛО.

 

Відповідну скаргу нардепа від “Європейської солідарності” Володимира В’ятровича задовольнив Шевченківський районний суд Києва. Ухвалу суду нардеп опублікував на своїй сторінці у Facebook.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10216883212092065&set=a.1676615914737&type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARDwNA1F3MoGZIvNQTXWHAiWmrrJy2QVxFF9ueREAFh2HS_Hqo0IyKI9s9Qt1wojdpKqd77Q1uPMxAVq4VK_mKp4k9vNBnc3aCX_Fd0Ax3hSe7YXAD92GtE-djtX1g4jUapua8w_tBH-TGBeHoaPaO6FoYGhH19TqIIlGwLuifkCKAG9qGs0LtIYU7RfIjtFLXin6vOm0EBr-0XG3s3lQur2RVMQKRmn8Zs_tZCHapcXnqjui0y-XgkhLGOybRsMw8ROy5oTfYTHM1RfRSkofXA2UNOO4Hv1SD2VTg&__tn__=H-R

В документі зазначено, що В’ятрович подав заяву про бездіяльність силовиків СБУ стосовно створення консультативної ради при ТКГ. Тож суд зобов’язав правоохоронців відкрити кримінальне провадження та почати розслідування.

Нардеп також зазначає, що розслідування стосується представника України в ТКГ Леоніда Кучми та керівника офісу президента Андрія Єрмака, які ставили свій підпис в декларації про створення цієї консультативної ради.

Нагадаємо, на одному із березневих засідань ТКГ в Мінську, Україна, Росія та ОБСЄ домовились про створення консультативної ради. Там пропонують обговорювати з “уповноваженими” представниками ОРДЛО та переселенцями мирне врегулювання ситуації на Донбасі, вибори на тимчасово окупованих територіях, зміни до законодавства щодо особливого статусу регіону тощо. 

консультативна рада ТКГ

Бойовики, за словами Офісу Президента та української сторони ТКГ не матимуть ніякої правової сили. Проте В’ятрович зазначає, що це прямі перемовини з терористами.

Уточнимо, для створення ради потрібна також згода Німеччини та Франції брати участь в таких переговорах, її наразі немає. 

Для довідки:
ТКГ — це уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії, яку сформували для дипломатичного завершення війни на сході України. Перша зустріч тристоронньої контактної групи відбулась 23 червня 2014 року в Мінську. На засіданнях в Мінську всі ці роки присутні представники так званих “ЛДНР”, але вони виступають у якості спостерігачів, а не учасників процесу. Офіційно Україна не визнає цих уповноважених та не веде переговори з ними. Це в тому числі підкріплює офіційну позицію щодо того, що Росія — це країна-агресор і саме вона є стороною конфлікту, а не бойовики. Дипломатично — це важливий крок в питанні відповідальності та подальшого покарання.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: