Підтверджені випадки COVID-19 на 25.05.2020:

21245

В Україні
(623 померли, 7234 одужали)

148

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 62 одужали)

385

На непідконтрольній Донеччині
(11 померли, 102 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Коронавірус може залишатися на деяких поверхнях близько тижня, — дослідження (інфографіка)

Анна Сердюк
2020-04-02 14:01

image
Фото з відкритих джерел

Ви могли бачити, що серед рекомендацій захисту від коронавірусу є використання рукавичок. Це тому, що ви можете залишити свої мікроби поки обираєте продукти в магазині або витерти своїми руками чужі. Адже, відповідно до одного з останніх досліджень, вірус залишається на поверхнях.

 

Свої спостереження опублікували вчені університету Гонконгу.

Відповідно до їхнього аналізу, найдовше вірус залишається на поверхні пластику. А найменше — на папері. 

 

коронавірус на поверхнях, коронавірус інфографіка, covid-19
Інфографіка: Вільне радіо

До того ж, на “життя” вірусу впливає температура. При +4° С він залишається активним до 14 днів. А при +70° С та вище — не витримує більше ніж 5 хвилин. 

Нагадаємо, у зв’язку з поширенням коронавірусу на всій території України до 24 квітня закрили всі заклади освіти, а також скасували масові заходи, де беруть участь понад 10 людей.

Додатково Україна закрила кордони. Тобто немає ні авіарейсів, ні потягів з країни та в країну. Закрита залізниця і для внутрішнього сполучення. Заборонені міжобласні та міжміські перевезення. Подекуди не працює і громадський транспорт в містах. Там, де він є, в салоні має бути не більше 10 людей. 

Перекрили й адміністративні кордони Донецької та Луганської області. Проїхати в інші області або потрапити на Донбас можна лише з поважних причин.

Крім того, в Україні перенесли ЗНО. В лікарнях Донецької області на час карантину не можна відвідувати хворих.

Для довідки:
COVID-19 — це респіраторне захворювання, спричинене коронавірусом. Перший випадок хвороби зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих  — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

 

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: