“Коридор” з Маріуполя, братська могила під Мангушем та зірваний від пропаганди дах (Сідай, розкажу за 21.04)
З Маріуполя змогли вирватись 79 людей, а Світлодарськ окупанти намагалися закидати пропагандистськими листівками, але лише пошкодили один з будинків. Про 57-й день російсько-української війни — у нашому відеопідсумку.
“Сідай, розкажу”. Події Донеччини 19 квітня
- Окупанти продовжують блокувати Харків та атакувати Донеччину і Луганщину. Та вийти на нові позиції за цей день не змогли. Про це повідомляє у вечірньому зведенні генштаб України. За даними радника Офісу президента Олексія Арестовича, сили росіян на Донеччині зосереджені зокрема на блокуванні Маріуполя, та війська звідти доводиться частково перекидати північніше.
Ситуація у Маріуполі
- 21 квітня з Маріуполя вдруге спробували організовано вивезти людей “зеленим коридором”, який підтвердили росіяни. Пункт збору оголосили біля розбомбленого торговельного центру “Порт-City” на бульварі Шевченка.
Щодо ситуації вдень розповів очільник Маріуполя Вадим Бойченко.
“Ми проголошували, що сьогодні буде розпочата евакуація, визначили, де це буде. Сьогодні було визначене Порт-сіті, це така крапочка на мапі нашого Маріуполя. Люди зібралися, а це більше 200 маріупольців, і чекають на цю евакуацію. Вони зібралися, але буде, чи не буде… Ми запросили 22 автобуси, які би мали приїхати ще о 14.00. Автобусів нема, але чекаємо”, — розповідає мер.
За даними міністерки з питань реінтеграції Ірини Верещук, вивезти необхідно близько тисячі мирних мешканців та пів тисячі поранених бійців з заводу “Азовсталь”.
Ближче до 6 вечора радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив про бомбардування міста.
“Прямо зараз відбувається бомбардування та обстріл території “Азовсталі”. В той самий час відбуваються бої в районі трамвайного депо, що знаходиться на значній відстані від території Азовсталі.
Це просто для розуміння “зелених коридорів для Азовсталі” та “перемоги Путіна над Маріуполем”, — зазначив посадовець.
Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не очікує від Росії “людяності”, тому готова до будь-якого обміну.
Днем раніше влада повідомляла, що гуманітарний коридор з осадженого міста не спрацював взагалі.
Втім згодом з’явились дані, що тоді з міста все ж вдалося виїхати чотирьом евакуаційним автобусам. Люди заночували в Бердянську і їх вже зустріли в Запоріжжі. За даними Маріупольської міської ради, вибратися змогли 79 людей. Серед них — діти, жінки та люди похилого віку.
Як розповіла в коментарі журналістам Радіо Свобода віцепрем’єрка Ірина Верещук, не всі люди знали про можливість виїхати, і повідомити про це було складно.
- Біля Мангуша під Маріуполем окупанти викопали братську могилу. Про це повідомили в Маріупольській міській раді.
Вбитих російськими військами мирних жителів Маріуполя окупанти самоскидами звозять до околиць селища. Для цього загарбники вирили траншеї довжиною близько 30 метрів. Так, сектор поховань вже вдвічі більший за кладовище, яке знаходиться поруч.
“Майже 80 років тому нацисти розстріляли 12 тисяч маріупольців у селищі Агробаза. Це поруч із Мангушем. Не більше 13 км. Історія знову повторюється. Тільки замість німецьких фашистів прийшли російські”, — пишуть в українському Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
- Попри надскладну ситуацію полк «Азов» тільки за дві доби, вівторок та середу, знищив 3 танки, 2 БМП та БТР росіян. Про це повідомили представники підрозділу.
Новини сходу України
- Пропаганда, яка пробиває дах. Окупанти поцілили снарядом із пропагандистськими листівками у дах багатоповерхівки у Світлодарську. Снаряд пошкодив м’яку покрівлю будівлі та розірвався на вулиці, засипавши її російською пропагандою. Про це повідомляє очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.
За його словами, попри те, що снаряд пошкодив дах багатоповерхівки, постраждалих немає.
“Комунальні служби швидко та якісно навели лад на вулиці, а от пошкоджений дах доведеться ремонтувати”, — пише Кириленко.
- 80% території Луганщини наразі перебувають під контролем російських окупантів. Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.
- Організація Q & A — EvacuAid спільно з урядами, логістичними компаніями, службами безпеки різних країн та товариством Мальтійського Хреста допомагають в евакуації маломобільним людям та родинам із маленькими дітьми.
Допомагають виїхати із Краматорська та розміщують людей у Німеччині. Організація повідомляє про можливість організовано вивозити людей раз на два дні виключно за попереднім записом.
Телефони, за яким ви можете уточнити деталі:
+38 (067) 500-67-55
+38 (067) 555-42-26
- Мешканці маленьких мальовничих міст Франції готові прийняти до 100 вимушених переселенців з Донеччини.
Туди можна буде виїхати наприкінці квітня. Але забиратимуть людей не з Донеччини, а зі Львова. Туди треба дістатися самостійно.
Розселятимуть у таких містах:
– Бордо, на Заході Франції (розселення у передмісті, селах) – 15 людей
– Бургундія (розселення у передмісті, селах) – 32 людини
– Понтуаз (розселення у передмісті, селах) – 53 людини
Французька сторона забезпечує:
- проїзд з точки евакуації;
- розселення у родинах;
- харчування;
- допомогу в оформленні документів (статус не біженця, а людини, яка змушена покинути країну через війну на строк до 1 року, з можливістю продовження);
- медичне забезпечення;
- навчання для дітей;
- виплату матеріальної допомоги (розмір уточняються при оформленні документів).
З Покровська Донецької області щодня іде евакуаційний потяг № 234/233 Покровськ – Чоп на 15 вагонів. Відправлення о 16.30. Потяг робить зупинку у Львові.
До точки евакуації везуть волонтери Rotary International, тож всі групи мають зібратися у Львові в один і той самий час.
Треба заповнити форму до 25 квітня, і дочекатися формування груп.
Після того, як групи сформуються, Вам зателефонують волонтери. Дізнатися більше ви можете за телефонами:
(099) 415 65 54
(066) 076 93 98
(050) 477 87 72
Інші новини
- Верховна Рада продовжила дію воєнного стану в Україні до 25 травня.
Згідно з додатком Закону, воєнний стан триватиме ще до 25 травня.
Воєнний стан в Україні впровадили 24 лютого строком на місяць. Після цього Верховна Рада продовжила воєнний стан ще на 30 днів — до 25 квітня. Зазначимо, що згідно з законом воєнний стан можна подовжувати лише на місяць, але робити це дозволяється необмежену кількість разів.
- Відбувся шостий обмін полоненими. Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук.
Додому повернулись 19 українців, з яких 10 військових (у тому числі 2 офіцерів) та 9 цивільних.
Серед звільнених є й поранені, які тепер отримають необхідну медичну допомогу.
- Президент США Джо Байден пообіцяв збільшити фінансову та військову підтримку на додаткові 800 мільйонів доларів. Про це він заявив на брифінгу 21 квітня.
За його словами, йдеться про гаубиці, артилерійські системи, боєприпаси для них, а також безпілотники. Також президент зазначив, що США поставили понад 10 тисяч гранатометів та близько 15 мільйонів боєприпасів для стрілецької зброї.
“Ми поставили приблизно по 10 протитанкових систем на кожен російський танк в Україні”, — наголосив Байден.
Президент США додав, що у Білому домі працюють над тим, щоб доставити військову допомогу Україні якнайшвидше, оскільки “війна переходить у наступну стадію на Донбасі”.
Також Байден анонсував новий пакет санкцій проти Росії. Він буде включати заборону прийому в портах США судів, пов’язаних з РФ.
Дивіться пряму трансляцію в Youtube та на нашій сторінці у Facebook, слухайте на хвилях 91.5 або 106 FM в залежності від вашої громади на Донеччині, в додатку або на сайті Вільного радіо, і дізнавайтеся про основні події країни та регіону.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.