Управління комунального господарства Костянтинівки, яка знаходиться у тилу охоплених боями Торецька та Часового Яру, повідомило про вже проведену закупівлю перешкод із дроту загальною вартістю в 31 200 000 гривень.
Інформацію про закупівлю спіральних бар’єрів безпеки на 14,4 млн та малопомітних перешкод із дроту на 16,8 млн журналісти Вільного радіо знайшли на платформі держзакупівель Prozorro.
Представники Управління капітального будівництва Костянтинівської військової адміністрації витратили 31,2 мільйона гривень на закупівлю дротових загороджень, аби забезпечити режим воєнного часу на території громади. 14,4 млн витратили на спіральні бар’єри безпеки, ще 16,8 млн грн — на малопомітні перешкоди із дроту. Систему онлайн аукціонів не використовували, натомість повідомивши вже про укладену угоду.
3 000 спіральних бар’єрів безпеки з гострими скобами загальною вартістю в 14,4 млн до 28 лютого взялося поставити підприємство “Пропериметр+”. Кожен з цих бар’єрів повинен мати діаметр у 900 міліметрів, а також мати довжину 27 погонних метрів.
“Пропериметр+” — підприємство, яке існує з вересня 2020 року та зареєстроване в Києві підприємцем зі Слов’янська. У державних підрядах бере участь із жовтня 2020 року. Згідно з даними системи Dozorro, підприємство вже стало переможцем не менш як 47 держзакупівель. До повномасштабного вторгнення займалося переважно встановленням огорож із дроту, однак після лютого 2022-го стала постачати державним замовникам і колючий дріт.
Ще 16,8 мільйона витратили на закупівлю 2 000 комплектів малопомітних перешкод із дроту типу “МПП” (мала протипіхотна перешкода, також відома як “плутанка”) з товщиною дроту 1,4 мм.
“Плутанку” купили у ДП “Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№55)”. Воно, пише Dozorro, є переможцем не менш як 197 держзакупівель та продає не лише вироби з дроту, а й столярні вироби, клей, тверде паливо, фарби та інші товари.
Нагадаємо, Часів Яр також купив загородження із дроту. Витратили 5,1 млн грн. Згідно з обґрунтуванням міської ВА, за колючим дротом до місцевої влади звернулися військові. Він потрібен для того, аби продовжити підготовку громади до оборони.
Раніше цьогоріч про придбання колючого дроту для потреб оборони оголосили Званівська сільська (2,2 млн грн) та Донецька обласна (майже 52 млн грн) військові адміністрації. Всі п’ять закупівель, про які йдеться, проводили без аукціону.