Ситуація з газопостачанням у Костянтинівці
Газовики відновлюють мережі газопостачання. Ілюстративне фото: "Донецькоблгаз"

Майже щоденні російські атаки руйнують інфраструктуру прифронтової Костянтинівки, зокрема мережі газопостачання. Останній обстріл залишив жителів 75 квартир без блакитного палива. За словами фахівців, роботи з відновлення систем тривають «24 години на добу», однак подекуди газ так і не повертають у всі домівки. Чому так — читайте далі.

Про відновлення газопостачання у Костянтинівці журналістам Вільного радіо розповів директор Костянтинівського УГГ Ігор Русанов.

Під час чергової атаки на Костянтинівку російські війська пошкодили надземний розподільчий газопровід — без блакитного палива залишився багатоповерховий будинок. Ще одну багатоповерхівку окупанти пошкодили раніше — довелося перекривати постачання.

Загалом без газу опинилися 75 квартир — це майже буденна ситуація для жителів прифронтового міста. Аби подолати наслідки таких атак, газовики працюють “практично 24 години на добу”, каже Ігор Русанов та додає: постійно відновлюють пошкоджені системи. Однак подекуди газ повертають не у всі домівки.

“Чи будемо запускати (газопостачання, — ред.) залежить першочергово не від нас. Ми ремонтуємо у межах своєї компетенції, відновлюємо все без проблем та вчасно. Питання в іншому: чи будуть там люди жити? Ось після сьогоднішнього прильоту повилітали газові прилади, то кому там його давати?” — каже Русанов.

Обстріл Костянтинівки 11 березня
Наслідки російської атаки на Костянтинівку 11 березня. Фото: прокуратура Донеччини

За його словами, відновлення подачі блакитного палива залежить від двох факторів: ступеня руйнування будівлі та чи відновлюватимуть свої квартири містяни — наприклад, забити вікна дошками. Також будинки, у яких ніхто не живе, не підключають до системи.

“Як правило, під час таких «прильотів» майже завжди руйнуються димові та вентиляційні канали. Їх потрібно обстежити, перш ніж подавати газ. Служби з цією роботою справляються. Першочергово ми ліквідуємо витік газу, а далі чекаємо”, — пояснює директор.

Водночас на те, чи відновлять газопостачання у квартирі, першочергово впливає балансоутримувач багатоповерхівки. Місцеві можуть повідомити йому про проблеми з газопостачанням, каже Русанов.

“Спочатку потрібно локалізувати проблему, вичекати певний час та їхати. У нас налагоджений контакт із ДСНС, обмінялися комунікаціями на випадок поганого зв’язку. Тобто наша основна задача — безпечно подати газ. Усе інше відновлення відбувається в міру ліквідації наслідків обстрілу”, — резюмував директор Костянтинівського УГГ.

Нагадаємо, уряд Фінляндії передав устаткування для підтримки роботи комунальників з “Вода Донбасу”. Серед отриманого — двигуни для свердловин та насосних станцій, а ще трансформатори. Така підтримка допоможе забезпечити більш стабільну подачу води для жителів регіону


Завантажити ще...