image

Кожна третя гривня на погашення боргів: на який економічний розвиток очікують в 2020


Минулого року Кабінет міністрів України поставив кілька цілей для швидкого економічного розвитку країни. Тож, для реалізації цих ідей, парламент прийняв низку законопроєктів. Які зміни в економіці відчують українці та чому присвятять наступні роки урядовці читайте в матеріалі.

 

Виплати боргів

 

Станом на 31 жовтня 2019 року борг України складав майже 82 мільярди доларів США. 2019-2021 роки присвятять погашенню якомога більшої суми боргу України перед іншими країнами. Про це очільник українського уряду заявив під час презентації бюджету на 2020 рік.

“Нам, як країні, дуже важливо максимально ефективно використовувати ті ресурси, які в нас є, для того, щоб виконувати зовнішні зобов’язання перед нашими кредиторами, партнерами. Тому що чітке виконання таких зобов’язань створює довіру, а це дешевий ресурс, а дешеві ресурси — це можливість країни розвиватись”, — заявив під час презентації прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Прем’єр зазначив, що для погашення боргів в країні не будуть збільшувати податки. Замість того вони скоротили фінансування деяких сфер.

“Ми зменшили витрати на адміністративне обслуговування діяльності уряду і центральних органів виконавчої влади. В середньому це десь на 10%. Тобто ми шукаємо ефективність в собі та дивимось, яким чином ми можемо зекономити”, — заявив Гончарук.

Картинки по запросу Алексей Гончарук

Крім того, прем’єр зазначив, що ще однією можливістю підняти економіку та знизити борги є інвестиції.

“Щоб прийти до такої ситуації, коли в нас економіка зросте на 40%, для цього потрібно приблизно залучити десь 50 мільярдів доларів інвестицій за 5 років”, — заявив під час брифінгу в кабміні прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

А в міністерстві фінансів заявляють, що попри курс на зменшення боргів, від запозичень поки не відмовляються.

“Будемо сподіватися, що ми запозичимо трішки менше, ніж навіть нам прийдеться віддати. Тому що наша мета борг взяти під контроль і скорочувати відсоток боргу до ВВП кожен рік максимально швидко”, — розповіла під час брифінгу кабміну міністр фінансів України Оксана Макарова.

 

Нові робочі місця та підприємництво

 

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що в 2020 році в Україні має з’явитись 1 мільйон робочих місць.

“Саме в розвитку ми зможемо знайти і робочі місця, які так необхідні. І потенційні податки самих підприємств, яких я сподіваюсь в наступні роки будуть відкриватись сотнями. Це дасть нам необхідні ресурси для забезпечення соціального захисту, щоб ті люди, які потребують державної підтримки відчули, що держава про них піклується”, — заявив Гончарук.

Картинки по запросу деньги 200 гривен пачка

Крім того, важливою складовою для створення робочих місць є підприємства. Саме тому уряд закликав повертатись українців на батьківщину та розвивати тут бізнес. Для цього навіть створили спеціальну кредитну програму.

“Якщо ви давно хотіли відкрити власну кав’ярню, наприклад, автосервіс, барбершоп або розширити власну крамницю, сироварню, виробництво меблів та власне будь-яку справу — повертайтесь і залишайтесь”, — наголосив під час анонсу президент України Володимир Зеленський.

Зокрема наразі можна отримати кредит на першому етапі програми. Це півтора мільйона гривень на 5 років за такими ставками:

  • 5 % — для діючого або нового бізнесу, який створить мінімум два робочих місця.
  • 7 % — для нового бізнесу, або діючого з виторгом до 25 мільйонів гривень, який не створює нові робочі місця. В разі, якщо найняти нового працівника – за кожного ставка буде знижуватись на 0,5 %
  • 9 % — для тих, хто вже працює, має виторг від 25 до 50 мільйонів і хоче розширити власну справу. 

Щоб дізнатись детальніше за кредит або подати заявку, переходьте за посиланням.

 

Зарплати і пенсії

 

Українці на нових робочих місцях та взагалі кожен громадян з першого дня нового року відчують зміни в бюджеті країни на своїй зарплаті. Мінімальна заробітна плата зросте з 4 тисяч 173 гривень до 4 тисяч 723 гривень. Також, в 2020 році зросте і прожитковий мінімум: з 1 липня з 2027 гривень до 2118 гривень і з 1 грудня до 2189 гривень. Прожитковий мінімум впливає на пенсію та інші соціальні виплати. Таким чином мінімальна пенсія зросте з 1 тисячі 638 гривень до 1 тисячі 769 гривень.

Кожна третя гривня на погашення боргів: на який економічний розвиток очікують в 2020

Загалом на Пенсійний фонд України в держбюджеті на 2020 рік заклали 173 мільярди гривень. Ще 806 мільйонів гривень виділять на надбавки до пенсії для самотніх людей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: