Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток
image

Кожний виступ – вже перемога. Як у Волновасі на Донеччині з’явився власний успішний шоу-балет


Для жительки Волновахи Олесі Піскун танці – це стиль життя. Вона заснувала шоу-балет у рідному містечку в Донецькій області 17 років тому. Вибрала для нього назву Underground, шукаючи цікаві слова у маминому словнику англійської. Вільному Радіо Олеся розказала про історію створення і успіху свого колективу.

 

“Кожна дитина, яка танцює в шоу-балеті, для мене – як рідна. Так приємно бачити їхній ентузіазм та відкритість. Коли вони перемагають, то вони аж сяють. Їхня енергія заряджає і мене”, – каже Олеся.

Underground став великою сім’єю для багатьох волноваських дітей. Зараз в шоу-балеті займаються 160 учасників різного віку. Але цьому передував складний шлях. Олеся довела, що якщо ти закоханий в те, чим ти займаєшься, то це завжди дає крутий результат.

Шоу балет у Волновасі

Із дитинства Олеся займалася вокалом, але з часом відкрила у собі жагу до танців. Закінчивши школу, дівчина вступила до Донецького державного університету імені Туган-Барановського на економічний факультет, але мрія танцювати не покидала її. Після закінчення вишу, вона вирішує, що сидіти за паперами і розрахунками в офісі – це не те, чого вона насправді хоче. Тому створила танцювальний колектив, де спочатку виступала разом з подругами.

“Наш перший виступ був під пісню Крістіни Агілери Dirty. Тоді й зародився наш шоу-балет. Спочатку ми виступали лише з дівчатами, але цього було мало. І я запропонувала місцевим хлопцям, які займались брейк-дансом, приєднатись до нас. Так наш колектив став ще більшим. На той час всі дивились на наших брейкерів та дивувались тому, що хлопці витворяли”, – згадує Олеся.

Шоу балет у Волновасі

Волноваха для Олесі – рідне місто, в якому вона вирішила втілювати власну мрію про шоу-балет. Керівниця розказує, що довго обирала назву для свого колективу. Хотілося незвичну і круту. У маминому словнику англійської мови натрапила на слово Underground.

“В більшості людей асоціація з цим словом – це підземка, або метрополітен. Але в тому словнику слово було розписано на декілька сторінок. Воно має значення руху, швидкості, чогось потаємного. Так ми і зупинились на цій назві. Вона близька нам по духу”, – розповідає Олеся.

Шоу балет у Волновасі

В невеликому містечку ініціативу спочатку не сприйняли всерйоз. Але це не стало на заваді Олесі та її однодумцям. Завдяки наполегливості та ентузіазму молодої дівчини, постійним виступам у місті, її проект поступово розвивався та набирав обертів.  

Жителі Волновахи помітили хореографа і почали просити Олесю, щоб вона навчала їхній дітей. Так вона набирає спочатку середню групу, а потім і молодшу. Займатися почали в Районному центрі культури і дозвілля, там і залишилися.

Зараз у Underground п’ять груп і три тренера. Зі своїми вихованцями вони щомісяця беруть участь у фестивалях та змаганнях різного рівня – від обласних до міжнародних. І щоразу приїжджають з новими перемогами.

Шоу балет у Волновасі

“Раніше, коли колектив тільки починав, ми виступали тільки на ентузіазмі. Переодягались на зламаних стільцях. Коли на змаганнях чи фестивалях нас годували хоча б пиріжками, то ми вже й цьому раділи.  А зараз діти отримують цінні призи. Одного разу вони виграли 17 тисяч гривень (їх перерахували на лікування хлопчика з Волновахи) та музикальну систему, якою ми й досі користуємось” – згадує хореограф.

“Я хочу, щоб вони бачили не тільки рідне місто, а і всю Україну. І, звісно, країни за її межами. Нас кличуть на міжнародні фестивалі за кордоном, і ми робимо все, щоб там бути”, – каже вона.

Шоу балет у Волновасі

Олеся каже, що це можливо тільки завдяки допомозі батьків її юних, але вже досвідчених танцівників. Їхня безумовна підтримка, в тому числі фінансова, відкриває безліч можливостей для розвитку дітей. Кожна поїздка – це витрати на костюми, переїзд та житло.

“Кожний виступ моїх учнів – це вже перемога. Коли бачиш, як вони радіють, як плідно працюють заради перемоги, – це і є моє щастя. Я не можу виділити якусь одну. Для мене всі вони по-своєму цінні, вклад кожної перемоги та участі в змаганнях в успіх Underground неможливо виділити”, – зізнається керівниця.

Шоу балет у Волновасі

Діти неодноразово брали участь в телевізійних шоу – на “Україна має талант” вони увійшли в 50 найкращих колективів і стали переможцями шоу “Крок до зірок”.  А.Олеся стала однією зі 100 найкращих в шоу “Танцюють всі 2”.

Влітку Underground здобув  перемогу на міжнародному фестивалі Art Summer Fest в Болгарії і гран-прі фестивалю “Талановиті діти України” в Польщі. Останню нагороду привезли з Харкова, де на всеукраїнському чемпіонаті Art Dance 2019 вибороли “срібло”.

Шоу балет у Волновасі

“Ми багато подорожуємо: зараз в планах поїхати в Грузію. Так приємно бачити, коли в дітей є можливість побачити не тільки своє місто чи свою країну, а і світ. Кожна подорож робить їх дорослішили та крутішими. На фестивалях вони спілкуються з однолітками, знаходять нових друзів та нові емоції. Заради цього я і працюю”, – поділилась вона.

Шоу балет у Волновасі

А працювати доводиться немало: тренування забирають по 5-6 годин на день. Перед змаганнями вихідні все зайняті підготовкою. Буває важко, але Олеся дуже енергійна. Вона  зізнається, що військові дії на Сході майже не вплинули на її колектив.

“Коли почалась війна, я не змогла все кинути. Тому залишилась тут, щоб

продовжувати справу свого життя. Спочатку це було захоплення, а зараз це офіційна єдина у Волноваському районі офіційно зареєстрована школа танців. Круто, коли улюблена справа приносить не тільки задоволення, але й фінансовий ресурс”, – каже Олеся.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: