КП “БАХМУТ-ВОДА” бреше журналістам про відсутність документів

Діана Шароді
2019-03-29 16:16

image
Фото: Вільне радіо

У відповідь на інформаційний запит Вільного радіо представники комунального підприємства “БАХМУТ-ВОДА” заявили, що не складають актів виконаних робіт при проведенні ремонтів, ліквідації проривів та ін. Такі дії суперечать постанові Мінрегіонального розвитку і нормам закону про підзвітність перед споживачами.

 

Як відповіли Вільному радіо на інформаційний запит в комунальному підприємстві “БАХМУТ-ВОДА”, установа не супроводжує документально проведення робіт з ремонту лінії водопостачання, водовідведення, а також заміни труб.

КП “БАХМУТ-ВОДА” бреше журналістам про відсутність документів

КП “БАХМУТ-ВОДА” бреше журналістам про відсутність документів

В результаті численних інформаційних запитів від журналістів Вільного радіо, КП “БАХМУТ-ВОДА” жодного разу не надавало запитуваних копій актів виконаних робіт. Хоча, відповідно до наказу Мінрегіонального розвитку від 05.07.13 р. № 293, всі розпорядники бюджетних коштів; коштів державних або комунальних підприємств, установ та організацій; кредитів, наданих під гарантії держави, мають складати акти виконаних робіт повної або спрощеної форми.

“В кількох постановах йдеться, що КП зобов’язане складати журнал виконаних робіт, в якому безпосередньо мають бути зафіксовані конкретні роботи — що і коли робили. Крім того, фіксуються і відповідальні особи — хто давав роботу, і хто її приймав”, — каже юристка Галина Волошин.

В цьому документі також має наводитися розшифровка вартості підрядних робіт. Якщо ж установа отримує кошти з інших джерел, такі документи не є обов’язковими. Але КП у відповідь на інформаційний запит зазначило, що виступає розпорядником саме Державних коштів.

КП “БАХМУТ-ВОДА” бреше журналістам про відсутність документів

“Якщо навіть не у форматі актів, то в журналі виконаних робіт це має бути. До того ж, немає конкретного посилання на те, яку саме роботу здійснює КП: це можуть бути роботи по трубах, і такі ж вимоги до підприємства, яке займається благоустроєм міста”, — додала юристка.

Також Галина Волошин наголосила, що у будь-якого КП має бути регулярна обов’язкова публікація звітності щодо виконаних робіт.

Зазначимо, що в незалежному аудиті підприємства за 2016-2017 роки, опублікованому на сайті міської ради, зазначено, що підприємство все ж ремонтувало деякі власні об’єкти. Аудиторам звітність про ремонти надали.

КП “БАХМУТ-ВОДА” бреше журналістам про відсутність документів

З приводу цих суперечливих моментів, і для прояснення ситуації, протягом останніх кількох днів журналісти Вільного радіо зверталися до КП “БАХМУТ-ВОДА” за коментарем, однак уповноваженої особи, яка б прокоментувала це, не знайшли. Посилалися на брак часу, відсутність посадових осіб на робочих місцях, невчасний телефонний дзвінок.   

Додамо, на сесії Бахмутської міської ради 24 квітня депутати звіт про роботу  комунального підприємства  «БАХМУТ-ВОДА» за 2018 рік.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: