У понеділок на сході України перейти лінію розмежування можна на двох контрольних пунктах. КПВВ на Луганщині працює стабільно, але черги більші, ніж на Донеччині. Пункт “Новотроїцьке” відкривається лише двічі на тиждень.
Пішохідний контрольний пункт “Станиця Луганська” працює з 07:00 до 18:30. Пропуск на тимчасово окуповану територію завершується о 18:00.
За інформацією прикордонників, наразі людей на КПВВ стало менше. Це пов’язано зі змінами в роботі суміжного блокпосту. За новими вимогами бойовиків, люди з тимчасово окупованої території можуть перетинати лінію розмежування лише раз на місяць. Так, за минулий день через цей КПВВ сукупно пройшли трохи більше ніж 1500 людей. Від початку карантину ця цифра в середньому була вдвічі більшою.
На Донеччині сьогодні пропускають на КПВВ “Новотроїцьке”. Він відкривається лише тоді, коли окупанти розблоковують суміжний пост “Оленівка”, тобто в понеділок та п’ятницю. Українські прикордонники готові пропускати щодня з 07:00 до 18:30. Дзеркальний блокпост працює з 9:00 до 18:00 лише двічі на тиждень.
Зазначимо, через вимоги бойовиків так званої “ДНР” пропуск тут також обмежений. Зокрема, тим, хто слідує на підконтрольну частину України, треба бути прописаним на цій території, а у зворотному напрямку можна пройти лише після внесення у списки т.з. “Міжвідомчого оперативного штабу”.
При в’їзді на тимчасово окуповану частину Донеччини людина мусить заповнити згоду на направлення до медзакладу, де проводять обстеження на коронавірус. Замість цього можна одразу на посту бойовиків зробити платний експрес-тест. Якщо його результат буде негативним, людина має підписати згоду на перебування у самоізоляції. Якщо ж тест покаже, що людина хвора, її направляють до лікарні для подальшого обстеження. Зазначимо, експрес-тестування на COVID-19 не є надійним способом виявити вірус і часто дає похибки.
На КПВВ “Мар’їнка” пропускають лише після підтвердження з боку бойовиків. Це поодинокі рішення. Контрольні пункти “Майорське” та “Гнутове” наразі закриті з обох боків.
Додамо, люди, яких пропустили на підконтрольну територію, мають активувати додаток “Дій вдома” та піти на двотижневу самоізоляцію. Варто зазначити, що для встановлення застосунку потрібен сучасний смартфон.
Якщо ж самоізолюватися неможливо, є варіант поїхати на обсервацію до медзакладу. На Донеччині такий є в смт Гостре під Селидовим. Там безкоштовно годують, а також одразу роблять ПЛР-тест. Якщо його результат буде негативним, людина може припинити самоізоляцію.
Читайте також: