24 вересня в четвер “Станиця Луганська” — це єдиний КПВВ на Донбасі, через який можна перетнути лінію розмежування. Щодня тут проходять близько 3 тис людей в обидва боки. До 10-ї ранку вже встигли пройти майже половина з цієї кількості людей. А ті, хто постає перед труднощами під час перетину, можуть розраховувати на безкоштовну юридичну допомогу правозахисників.
Про стабільну роботу лише одного КПВВ на Донбасі в четвер 24 вересня Вільному радіо розповів речник Держприкордонслужби у складі Операції об’єднаних сил Ігор Лизогуб.
“Станом на 9:45 через КПВВ “Станиця Луганська” на контрольовану урядом територію пройшли 466 людей, а на тимчасово окуповану — 719”, — каже представник прикордонників.
За його даними, напередодні, 23 вересня, тут прийшли на вільну від окупантів територію 1 349 людей, а у зворотньому напрямку 1 644.
Додамо, тут вже місяць працює юристка благодійного фонду “Право на захист”. Вона безкоштовно надає людям консультації та необхідну юридичну допомогу. Зокрема, допомагає з оформленням електронної перепустки на перетин (відсканувати документи, скласти та відправити заявку на прискорення оформлення перепустки). За даними правозахисників, щодня до юристки звертаються понад 20 людей.
Зазначимо, юристка працює на КПВВ “Станиця Луганська” кожного дня з 8:00 до 17:00 окрім вихідних. Її можна розпізнати по бейджику “Право на захист”, а також спитати у моніторів цієї організації, які чергують там.
Інші КПВВ Донбасу
Перетин через КПВВ “Новотроїцьке” заблокований 5 днів на тиждень. Бойовики дозволяють перетин через суміжний, контрольований ними блокпост “Оленівка” лише по понеділках та п’ятницях. Отже, наступна можливість для перетину тут буде 25 вересня.
На КПВВ “Мар’їнка” масовий пропуск людей блокують бойовики. Нагадаємо, українські прикордонники відкрили його 10 червня.
КПВВ “Гнутове” та “Майорське” залишаються закритими та не здійснюють пропуск людей від початку карантинних обмежень в районі лінії розмежування.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.