КПВВ Новотроїцьке ДСНС намет люди
Фото: Вільне радіо
string(33) "Фото: Вільне радіо"

Для людей, які не можуть перетнути лінію розмежування, на Донеччині все ж планують організувати пункти тимчасового проживання. Представники влади обіцяють розмістити на базі соціальних закладів області.

 

Про це повідомив заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін.

З настанням осені для людей, які намагаються перетнути лінію розмежування через КПВВ “Новотроїцьке”, організують місця тимчасового проживання. Їх облаштують в соціальних закладах Донецької області, де спробують створити комфортні умови перебування. 

«Наближається погіршення погодних умов, і цілодобове перебування наших громадян на КПВВ стане неможливим. Для того, щоб люди не залишились в негоду на вулиці, ми передбачимо для них місця розміщення в соціальних установах. Також треба вирішити питання підвезення людей з місць розселення до КПВВ», – наголосив Вадим Філашкін.

Він додав: органи місцевого самоврядування, правоохоронці та волонтери мають закликати людей не залишатись цілодобово поблизу КПВВ в очікуванні перетину лінії розмежування, аби не нашкодити своєму здоров’ю.

Навіщо такі місця тимчасового проживання

Після закриття на карантин українські прикордонники відновили пропускні операції через КПВВ “Новотроїцьке” з 22 червня. Людей пропускали до 28 червня, а тоді окупанти ОРДО перекрили в’їзд та виїзд через контрольований ними блокпост “Оленівка”. Зараз бойовики пропускають тут людей лише 2 дні на тиждень —  по понеділках та п’ятницях. Для того, аби проїхати на контрольовану ними територію, люди мають потрапити в списки т.зв. “міжвідомчого штабу ДНР”. 

Отримати інформацію чи включені ви до списків на перетин лінії розмежування можна за телефонами: 068 669 08 13 та 066 185 97 86.

Деякі люди не мають грошей на проживання деінде в очікуванні дозволу на перетин, тож приїжджають жити на КПВВ “Новотроїцьке”.  Вдень люди сидять на траві або єдиній лавочці на зупинці перед пунктом пропуску, а на ніч їх пускають в палатку ДСНС. Щоб вмитися чоловіки та жінки набирають воду в пляшки і з них же себе обливають, так само приймають душ. З їжею тим, хто очікує, допомагає гуманітарна місія “Проліска” — купують те, що можна швидко приготувати та продукти, які не псуються. 

Наразі, за даними Держприкордонслужби, на перетин очікують понад 10 людей. Вони живуть саме в таких умовах.  

Читайте також: 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...