Слідчі підозрюють суддю Волноваського районного суду у кримінальному злочині — використанні підроблених документів.
Про це заявляє Державне бюро розслідувань.
За версією правоохоронців, наприкінці серпня 2019 року суддя хотіла перетнути лінію розмежування на КПВВ “Новотроїцьке” та пред’явила прикордонникам та співробітникам СБУ підроблений український паспорт з власним фото, але на ім’я іншої людини. Це вона робила аби приховати факт подорожі на тимчасово окуповану територію. Наразі судді обирають запобіжний захід, досудове розслідування триває.
Який порядок перетину КПВВ для працівників системи правосуддя ?
В Україні для працівників судів та установ системи правосуддя діє особливий порядок виїзду до Російської Федерації, Республіки Білорусь, невизнаних Придністровської Молдавської Республіки, Абхазії, Південної Осетії, а також на тимчасово окуповані території Криму, Донецької та Луганської областей. Вони мають письмово повідомити керівника суду про свій намір виїхати на вказані території, вказати мету поїздки, місце призначення та можливі контакти з іноземними громадянами. Перед такою поїздкою органи держбезпеки проводять з ними інструктажі про можливі негативні наслідки виїзду та дотримання законів України під час подорожі.
Під час перетину держкордону або лінії зіткнення особисті речі та документи співробітників суду перевіряють більш ретельно. Також з’ясовують чи мають такі люди допуск до державної таємниці та чи мають родичів або знайомих на територіях, куди вони прямують.
А після повернення з вказаних територій упродовж трьох днів працівники судової системи мають подати письмовий звіт про те чи потрапляв співробітник суду у компрометуючу ситуацію. Серед таких ситуацій можуть бути: ДТП, порушення правил дорожнього руху, міграційного законодавства, громадського порядку, затримання правоохоронними органами та притягнення до відповідальності, а також виникнення штучних конфліктних ситуацій.
У звіті вони мають зазначити чи отримували під час перебування на вказаних територіях будь-які пропозиції або прохання, у тому числі пов’язані із шантажем та погрозами, від представників силових структур або інших людей.
Додамо, згідно з наказом Державної судової адміністрації України такий порядок запровадили для того аби судді не потрапляли у поле зору спецслужб країни-агресора, а також щоб не допустити вербування працівників системи правосуддя України.
Читайте також: