КПВВ “Станиця Луганська” перетинають на день близько 2 тис людей, в тому числі абітурієнти


image
Фото: Восток-SOS

Лише КПВВ “Станиця Луганська”  на Донбасі працює на пропуск в суботу 15 серпня. Напередодні тут за неповний день через лінію розмежування пройшли в обох напрямках понад 2 тис людей, в тому числі 8 абітурієнтів. Решта КПВВ Донбасу цими вихідними фактично пропускати людей не буде.    

 

Лінію розмежування через КПВВ “Станиця Луганська” перетнути можна лише пішки, з 8:00 до 20:00. Причому бойовики закривають  свій бік для перетину на 2 години раніше українських прикордонників. 

За даними моніторів благодійного фонду “Право на захист” напередодні тут до 16:00  у бік контрольованої українським урядом території пройшли 816 людей (з них 8 — за програмою “Донбас – Україна”), а у протилежному напрямку — 1301 людина. Правозахисники відзначають: в четвер 13 серпня 26 абітурієнтів пройшли тут на підконтрольну уряду територію.

Інші КПВВ Донбасу 

КПВВ “Новотроїцьке” працює в обох напрямках лише 2 рази на тиждень — щопонеділка та щоп’ятниці. Саме в ці дні бойовики пропускають людей на підконтрольну їм територію по списках т.зв. “міжвідомчого штабу ДНР”. 

Так, за даними моніторів “Права на захист”, тут зранку 14 серпня у списках бойовиків на перетин були включені 379 людей. Але станом на 18:00 фактично пропустили 188 осіб та 7 автівок, а на підконтрольну уряду територію пропустили 117 людей та 14 транспортних засобів. 

17 людей залишилися ночувати на цьому КПВВ. Харчові пайки їм надає благодійна місія “Проліска”, а сплять люди в наметах ДСНС. Також 12 людей відправили на обсервацію в спеціальний заклад. 

Зазначимо, встановлення мобільного додатку “Дій вдома” для двотижневої самоізоляції, за свідченнями правозахисників, є однією з найгостріших проблем перетину лінії розмежування в бік контрольованої урядом території. Монітори “Права на захист”, які працюють на КПВВ, заявляють: левову частку свого часу приділяють саме допомозі людям із такими зверненнями. За їх даними, за поточний тиждень до них з подібним проханням допомогти встановити мобільний додаток звернулися 234 людини. 

Додамо, обсервацію на Донеччині проходять в профілакторії смт Гостре неподалік Селидового. Після отримання негативного результату тесту на COVID-19 людина може залишити це місце обсервації. 

Пропускні години КПВВ “Мар’їнка” з 11:00 до 14:00, але фактично масового пропуску людей тут немає від початку карантину. За даними правозахисників напередодні тут до 15:00 ніхто не перетинав лінію розмежування. А 13 серпня тут один чоловік відвіз до сірої зони померлу людину на поховання, а його родич з боку непідконтрольної території забрав тіло. Після цього водій повернувся на контрольовану територію, встановив додаток “Дій вдома” та проходитиме самоізоляцію. 

КПВВ “Майорське” та “Гнутове” залишаються закритими через карантинні обмеження. 

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: