сміттєзвалище Бахмут
Фото: Михайло Кулішов

Краєзнавець Михайло Кулішов тестує інтерактивну мапу міністерства екології та надіслав скаргу на стихійне сміттєзвалище поблизу будівель старовинної соляної шахти товариства “Бахмутська сіль”. Журналісти Вільного радіо розпитали Михайла як все працює. 

 “З місяць тому я був біля пам’ятки “Бахмутська сіль”, і дуже сумно було побачити купи сміття перед цією будівлею. Це побутове сміття, яке викидають місцеві мешканці. Я згадав про такий сервіс  — екологічну мапу сміттєзвалищ, дуже давно хотів випробувати її і якраз сталася така нагода”, — розповідає краєзнавець. 

сміття Бахмутська сіль
Стихійне сміттєзвалище неподалік пам’ятки індустріальної спадщини. Фото: Михайло Кулішов

 

Тож Михайло Кулішов сфотографував купи сміття, завантажив світлини на інтерактивну мапу Міністерства екології та природних ресурсів України та додав місце розташування за допомогою геолокації. Впродовж двох тижнів система автоматично згенерувала запит і відправила його від імені Мінекології у відповідну територіальну громаду. 

Ніяких інших звернень чоловіку писати не довелось. Необхідно лише зареєструватись на сторінці інтерактивної мапи й додати світлини та геолокацію сміттєзвалища. Можна додати кілька речень, в яких описати своїми словами що ви бачите, хто засмічує, поблизу чого знаходиться звалище.   

Краєзнавець з Бахмута бореться зі звалищем поблизу індустріальної пам’ятки 1
Сміттєзвалище неподалік колишньої соляної копальні. Фото: Михайло Кулішов

 

Оскільки це сміттєзвалище знаходиться на землях Соледарської ОТГ, то цей запит отримав її голова Олександр Степаненко.

запит
Лист департамента екології Донецької ОДА голові Соледарської міськради. Фото: Михайло Кулішов

 

“Соледарська міська рада відповіла, що це їх територія, і вони вирішують це питання”  — повідомив Михайло.  

У відповіді очільнику департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА Сергію Натрусу голова Соледарської ОТГ Олександр Степаненко повідомив: вони перевірили та підтверджують факт розташування стихійного сміттєзвалища за зазначеними координатами. Наразі в міськраді Соледара підраховують вартість робіт з прибирання цього сміття. Копія цієї відповіді теж надійшла Михайлу Кулішову автоматично у цифровому вигляді. За даними інтерактивної екомапи, термін контролю за виконанням прибирання  — 22 березня, але як саме і хто буде контролювати (прибрали сміття чи ні) не вказано. 

відповідь Натрусу
Відповідь соледарського міського голови департаменту екології ДонОДА. Фото: Михайло Кулішов

 

Бахмутська сіль 1913
Пам’ятка індустріальної спадщини, колишня соляна копальня. Фото: Михайло Кулішов

 

Зазначимо, на цій же онлайн мапі в Бахмуті відображаються ще три таких звернення. А от на території Костянтинівки користувачі цього сервісу зареєстрували 8 повідомлень, в Краматорську  — 10, а в Слов’янську — 36.  

Читайте також:


Завантажити ще...