Краматорський школяр придумав прилад для очищення повітря від вуглецю

Наталя Жукова
2020-02-10 14:20

image
Фото: КПІ

В Краматорську 9-класник винайшов унікальний прилад для очищення повітря від вуглецю та посів третє місце на всеукраїнському науково-технічному конкурсі. 

Винахід школяра оцінили на всеукраїнському науково-технічному конкурсі «Еко-техно Україна-2020», який пройшов в Національному технічному університеті України «КПІ» імені Ігоря Сікорського. Учень краматорської ЗОШ №25 Єгор Тельнов зробив прилад, який очищує повітря методом фільтрування через розчин гідроксиду барію. Прилад можна встановлювати вздовж автомагістралей та поруч з промисловими підприємствами. Понад п’ятсот старшокласників з 20-ти областей країни представили на ньому свої розробки. Результати конкурсу оприлюднили цими днями, серед них третє місце в номінації “Інженерія” посів юний краматорчанин. Нагородили також його вчителів.

Зазначимо, перше місце в номінації “Інженерія” посіла робота іншого 9-класника з Черкас «Модуль бортового комп’ютера для супутникових апаратів».

«Конкурс показав дуже високий інтелектуальний і професійний рівень учасників. У кожній галузі були дуже різноманітні та цікаві роботи. Учні отримали професійні контакти з науковцями – думаю, вони продовжаться надалі й школярі потраплять до лав нашого університету», – розповів очільник фізико-технічного інституту КПІ та директор конкурсу Олексій Новіков.

Нагадаємо, в Донецькій області діє автоматизована система моніторингу довкілля. Так, в Бахмуті працює кілька датчиків, які через рівні проміжки часу автоматично відбирають проби повітря, аналізують їх та передають дані в Департамент екології та природних ресурсів ДонОДА. У вересні 2019 року прилади відображали перевищення гранично допустимих норм забруднення в кількасот разів. Але в ДонОДА пояснили, що причин хвилюватись немає, тому що прилади працювали у тестовому режимі. Перевірити показники чистоти повітря можна тут.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: