Тепер посадовці матимуть вказувати свої криптоактиви в деклараціях. Та деякі з них вже це роблять. Ми знайшли таких на Донеччині, й дехто у “крипті” зберігає мільйони.
8 вересня Верховна Рада України ухвалила закон “Про віртуальні активи”. За нього у другому читанні свої голоси віддали 276 народних депутатів. Тепер документ очікує на підпис президента.
Новий закон про віртуальні активи легалізує криптовалюту та всі електронні активи в Україні. Тобто Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Monero, Dogecoin, NFT-токени та багато інших цифрових грошей стануть легальними.
Що врегульовує новий закон:
У пресслужбі Мінцифри кажуть, що легалізація крипторинку дозволить зробити цю сферу більш прозорою.
Хоча до прийняття нового закону криптовалюту не зобов’язували декларувати, деякі посадовці вже вказували цю валюту у своїх документах. За даними Opendatabot, станом на 5 квітня цього року 652 українських посадовців та депутатів задекларували криптовалюти на понад 75 млрд грн.
Деякі з них — з Донецької області. Наприклад, депутат Костянтинівської ОТГ з Іллінівки Ярослав Кульчицький у щорічній декларації за 2020 рік вказав, що в нього є 1,59 Bitcoin (BTC) та 312,9 Bitcoin Gold (BTG). Курс криптовалют сильно коливається, але на момент публікації чоловік у Bitcoin має 1,9 млн грн, а у Bitcoin Gold зберігає ще 550 тис. грн.
Ще вагоміший капітал ми знайшли в декларації депутата Краматорської міськради та за сумісництвом сина нардепів Наталі Королевської і Юрія Солода — Ростислава Солода. У 19-річного політика на банківських рахунках є 17 тис. доларів, але це лише маленька частка його активів. Хлопець задекларував 185 тисяч криптомонет Monero (XMR). Це дорівнює 47,5 млн доларів США або 1,27 мільярда гривень.
Читайте також: