Зображення до посту Куди привезли евакуйованих з “ДНР” та “ЛНР” та в яких умовах вони будуть жити (ФОТО, ВІДЕО)
Фото: Telegram-канал Олексія Кулемзина

Російські посадовці та представники підконтрольних Кремлю адміністрацій розповідають про теплий прийом та руку допомоги евакуйованим з ОРДЛО. Однак забезпечити навіть базовими речами вдалося мало кого. 

Ми проаналізували фото та відео з різних майданчиків та подивились на умови тих, кого екстренно забрали з їхніх домівок з мінімумом речей. 

Як евакуйованих приймають в Таганрозі

Людей з окупованого Донбасу в Таганрозі кинули напризволяще і нікуди не заселяють. Вони ходять по колу від однієї інстанції до іншої за адресами, які їм надали в соцслужбі. 

“Посилають, а нічого не роблять, Ми стояли в чергу на поселення. Наразі сказали — місць немає. Нас соцзахист прислав сюди. Ми не приїхали самовільно”, – скаржиться жінка.

Вона приїхала до Росії не одна, а з дітьми. І таких, як вона, багато. 

“Ми об’їхали всі адреси. І всі говорять – місць немає. Ми зі вчорашнього вечора не їли, не спали. Ми все об’їхали, скрізь були. Ну що це таке, га”, – розповідає літня жінка із Макіївки з трьома дітьми.

Приміщень для комфортного розселення людей не вистачає. Тож селять їх де тільки можливо. Навіть в наметах прямо на спортивному майданчику в Палаці спорту.

Розміщення біженців з ОРДЛО на поселення в Палаці спорта Таганрогу
Фото: РБК

В Таганрозі десятки людей житимуть в спортзалі. Їм поставили розкладачки

Евакуйовані з Донецька чекають годинами на своє поселення в автобусі, яким їх привезли до Таганрогу. Це літні люди, діти, жінки, люди з інвалідністю. Їм навіть до туалету сходити ніде. Діти просяться додому.

“Як можна було маніпулювати жінками й дітьми?” — дивується донеччанка на одному з відео.

“Послухали Пушиліна по телевізору. І коли він сказав, що терміново виїжджайте і забирайте маленьких дітей, жінок та літніх людей. І що с вами там буде все добре. Не переживайте. Звичайно, злякалися. Схопили онука і дочка, і я. Дитина голодна”, – розповідає ще одна біженка з Донецька. 

Насправді обіцянки ватажка самопроголошеної “ДНР” так і залишилися обіцянками. Наразі евакуйовані чекають, як вирішать на чужині їхні долі.

Евакуюють до Таганрогу й самих дітей — без батьків. Так, вихованців з Донецької школи-інтернату № 1 розмістили в спортивно-оздоровчому таборі “Ромашка”  в селищі Золота Коса, що під Таганрогом. 

Розміщення дітей з Донецької школи-інтернату в спортивно-оздоровчому таборі, що під Таганрогом
Фото: Олексій Кулемзін

Та є і ті, кого розмістили на базах відпочинку. Там умови кращі. Це схоже на дешевий хостел.

Евакуйовані в таборі “Звєзда” Ростовської області

https://www.youtube.com/watch?v=kNdxQPBC_5w&ab_channel=%D0%A0%D0%98%D0%90%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8

Як проходить евакуація до Воронезької області

Для масової евакуації мешканців ОРДЛО до Росії одних автобусів не вистачає. Їх також вивозять на потягах. 

Евакуація мешканців так званої "ДНР" зі станції Донецьк-2
Фото: AKUTIN.DPR.RU

Перший залізничний поїзд з біженцями з Донбасу прибув до Воронежа 20 лютого. Загалом приїхали 910 людей. Серед них 358 дітей. 

Людей селять у 42 пунктах тимчасового розміщення. Вони розраховані на 4,5 тисячі людей. 

Другий потяг привіз до Воронезької  області близько 1 тисячу мешканців Донбасу. Очікують ще на 1 потяг. 

Скільки людей з ОРДЛО вже виїхали до Росії

Як повідомила Прикордонного управління ФСБ Росії, станом на 20 лютого до Ростовської області за добу виїхали понад 30 тисяч мешканців окупованого Донбасу. В понеділок очікують ще 15 потягів з евакуйованими.

Куди привезли евакуйованих з “ДНР” та “ЛНР” та в яких умовах вони будуть жити (ФОТО, ВІДЕО) 1
Фото: Олексій Кулемзін

Куди привезли евакуйованих з “ДНР” та “ЛНР” та в яких умовах вони будуть жити (ФОТО, ВІДЕО) 2

При цьому в Міністерстві надзвичайних ситуацій станом на зараз мають де розмістити тільки 28 тисяч людей. Це вже враховуючи масове розміщення в спортзалі. 

Через великий наплив “громадян РФ” з окупованих регіонів України, у Ростовській, Воронезькій та Курській областях оголосили режим надзвичайної ситуації регіонального масштабу.

Як заявив губернатор Нижегородської області, вони готові прийняти у себе та забезпечити всім необхідним 1 тисячу евакуйованих.

Прибуття біженців до Саратовської області чекають вже з нового тижня. На першому етапі це буде 500 чоловік. 

Скільки людей прийме Астраханська область наразі невідомо. Однак регіон готує місця для тимчасового перебування евакуйованих. Найближчим часом тут очікуватимуть на людей з ОРДЛО. Хоч на потягах, хоч на автобусах. 

У кількох десятків евакуйованих виявили COVID-19

Для спрощення вивозу людей, їм не робили тести на кордоні з Росією. Натомість перевіряють вже по приїзду в точки розміщення. 

За  даними, тво очільника МНС Росії Олександра Чупріяна, вже у декількох десятків людей виявили коронавірусну хворобу. Чи відселяють їх окремо не уточнюється. 

Окупована Донеччина не стала безлюдною

Варто розуміти: не всі мешканці окупованої території  Донбасу збираються виїжджати. При оголошенні евакуації, вивезти бралися кілька сотень тисяч людей. Зараз же цифра у 20 разів менша. 

 «Я їхати не збираюся. Моя сім’я залишається у Донецьку. Сумно мені й не по собі від того, що наші люди змушені їхати», – каже Тетяна, провідник евакуаційного поїзда.

Читайте також:


Завантажити ще...