Зображення до посту “Кури-кіборги”: на птахофермі під Святогірськом з 800 тисяч курей вижили кілька десятків. Що зараз з підприємством (ФОТО, ВІДЕО)
Фото: Facebook/Тетяна Ігнатченко

Птахоферма на Донеччині з травня не раз потрапляла під прицільний вогонь російських загарбників. Працівникам довелось евакуюватись, а птахи залишились приреченими на смерть. Коли окупантів вдалося відігнати, власники ферми повернулися, аби почати виробництво з нуля. З 800 тисяч курей дивом вціліли кілька десятків.

 

Про підприємство розповіла представниця Донецької обласної військової адміністрації Тетяна Ігнатченко.

До повномасштабного вторгнення Росії підприємство “Фенікс”, що під Святогірськом, називали одним з найпотужніших у регіоні: щодня птахоферма давала близько пів мільйона яєць. Однак вже цієї весни підприємство почало регулярно потерпати від вогню російської армії.

“З 1 травня рашисти методично — як за розкладом — почали його  розстрілювати ракетами й артилерією. Мало не щодня. Щоразу підгадуючи черговий удар під закінчення зміни: о 17:30 люди завершували роботу, виходили з цехів, і за кілька хвилин починався обстріл — саме тоді, коли усі вже були на вулиці й прямували до транспорту”, — пише Тетяна Ігнатченко.

“Кури-кіборги”: на птахофермі під Святогірськом з 800 тисяч курей вижили кілька десятків. Що зараз з підприємством (ФОТО, ВІДЕО) 1
Фото: Facebook/Тетяна Ігнатченко

На той час на фермі працювали понад півтори сотні людей, розповідає її очільник Ігор Зинковський.

“Вже після перших обстрілів я відчув, що просто не маю морального права їх вмовляти виходити на роботу”, — каже директор підприємства.

Окупанти цілеспрямовано гатили по “Феніксу”, допоки не пошкодили всі комунікації та обладнання. Птахи, які вціліли, залишились без догляду та помирали від голоду і спраги.

“Собівартість курки на той час становила в середньому 150 гривень. У нас їх було 800 тисяч. От і рахуйте: лише на птиці підприємство втратило 120 млн гривень. А ще ж обладнання, приміщення. Загальні збитки ще не підрахували”, — скаржиться Ігор Зинковський.

“Кури-кіборги”: на птахофермі під Святогірськом з 800 тисяч курей вижили кілька десятків. Що зараз з підприємством (ФОТО, ВІДЕО) 2
Фото: Facebook/Тетяна Ігнатченко

Коли ЗСУ вдалося відігнати росіян від Святогірська та прилеглих сіл, на підприємство почали повертатися працівники. Зараз вони збирають загиблих птахів, як можуть латають отвори у покрівлі та відновлюють пошкоджені комунікації.

“Кури-кіборги”: на птахофермі під Святогірськом з 800 тисяч курей вижили кілька десятків. Що зараз з підприємством (ФОТО, ВІДЕО) 3
Фото: Facebook/Тетяна Ігнатченко

Відео: Facebook/Тетяна Ігнатченко

На диво, попри потужні обстріли та відсутність харчів, деякі птахи змогли вижити.

“Ви колись бачили курей-кіборгів? З травня ці кури виживають. На підлозі лежать ті, хто не вижив, а вони живуть. Вони справжні “фенікси”. І хтось думає цих курей перемогти. Д*біли”, — каже на відео Тетяна Ігнатченко.

Відео: Facebook/Тетяна Ігнатченко

Назву “Фенікс” для своєї ферми господарі обрали невипадково. Адже 2014-го їм вже довелось евакуюватися з Луганщини, де російська армія знищила все їхнє виробництво. Тепер, вже вдруге, підприємство буде відроджуватися з нуля.

“Відновимо. Справа часу і грошей. Головне — вдалося зберегти людей”, — запевняє директор Ігор Зинковський.

Нагадаємо, від вогню загарбників з початку повномасштабного вторгнення на Донеччині загинули десятки тисяч свійських тварин та близько тисячі корів. Загальні втрати тваринництва у регіоні, станом на середину серпня, оцінювали щонайменше у 713 млн грн.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...