У нашому підсумковому дайджесті ви знайдете найцікавіші новини Донеччини та України. А наприкінці на вас чекає гостросюжетний фільм та цікава музика.
Пішов з життя бахмутський письменник Віктор Шендрик
Талановитий бахмутянин помер у віці 65 років.
Віктор Шендрик народився в Бахмуті (тоді ще Артемівську) в 1956 році. За свій творчий шлях він написав 8 збірок віршів, 4 збірки оповідань, 3 романи, повість “Дванадцять днів свободи”. Друкувався в періодичних виданнях Артемівська, Донецька, Києва та інших виданнях України, ближнього та дальнього зарубіжжя.
“Я себе вважаю українським російськомовним письменником, більше прозаїком — мені це цікавіше, і я до цього серйозніше ставлюся, ніж до поезії. Я вважаю, література має змушувати душу працювати. Лірика, мабуть, мусить викликати якісь позитивні емоції. А проза ще має й виховувати. Але це дуже тонкий процес — там не має бути дидактики, до виховання треба підходити дуже делікатно”, — говорив про свою творчість Віктор Шендрик в інтерв’ю Вільному радіо.
У Лимані добудували перший в Україні велокомплекс із трасою BMX
Сучасний та унікальний для всієї країни спортивний об’єкт звели за рік коштом обласного бюджету. Відтепер тут зможуть безпечно тренуватися вихованці обласної ДЮСШ олімпійського резерву з велоспорту, не виїжджаючи на автошляхи. Також тут займатиметься олімпійська збірна України з велоспорту.
У велокомплексі є:
— велотрек BMX зі стартовою рампою заввишки 5 метрів та пневматичними стартовими воротами (їх привезли з Франції),
Поруч із новим велотреком у Лимані також є 3-поверховий гуртожиток. Тут облаштували тренажерну залу, медичний та масажний кабінети, конференц-залу, їдальню та кімнати для проживання.
На 21 жовтня в новому комплексі вже запланували Перший відкритий чемпіонат області з велоспорту BMX.
Більше фото і відео є тут.
У селі під Волновахою загинули двоє дітей. Їх знайшли у скрині
Вранці 18 вересня батьки залишили 10-річну дівчинку та 7-річного хлопчика вдома, а самі поїхали працювати. А коли повернулися з роботи, то не змогли їх відшукати. Довелося викликати поліцію. Правоохоронці шукали дітей по всьому селу та за його межами, а знайшли мертвими у власному домі. Поліція з’ясовує обставини трагедії. Детальніше — за посиланням.
Колишній очільник Часів Яра тепер працює у Селидівській громаді
Дмитро Верзілов вперше після звільнення з поста мера Часів Яра з’явився у політичному просторі. Він завітав на свято першого дзвоника в одній зі шкіл Селидівської громади як радник міського голови. На фотографіях з офіційного сайту Селидівської міської ради можна побачити, як ексмер з мікрофоном виступає перед дітьми, вчителями та гостями свят. Журналістам Вільного радіо Верзілов розповів, що гроші за свою роботу не отримує. Повний діалог є в цьому матеріалі.
Нагадаємо, Дмитра Верзілова обрали головою Часовоярської громади на місцевих виборах у жовтні 2020 року. Але посадовець не пропрацював і року та подав у відставку цього серпня.
У Світлодарській лікарні побудують кисневу станцію
Це дозволить забезпечити киснем як на хворих з COVID-19, так і пацієнтів з іншими хворобами. За словами головного лікаря КНП “Світлодарська багатопрофільна лікарня планового лікування” Геннадія Гуржия, станція працюватиме на потреби операційного блока, хірургії, палат реанімації, терапії та інфекційних палат інтенсивної терапії. Детальніше — за посиланням.
У Покровську звільнився заступник мера та склали повноваження двоє депутатів
У коментарі Вільному радіо заступник міського голови Покровська Сергій Федоров розповів, що планує повернутися в бізнес. Його рішення підтримали на сесії Покровської міськради 15 вересня.
Також посадовці проголосували за заяви двох депутатів, які вирішили скласти повноваження — Артура Попова та Малхаза Єсєбуа. Вони пішли з посад у зв’язку з переїздом до столиці.
СБУ підозрює, що на закупівлі ноутбуків для українських вчителів хотіли вкрасти 300 млн грн
Йдеться про розкрадання грошей з програми “Ноутбуки кожному вчителю”. В рамках цієї програми планували закупити понад 60 тисяч ноутбуків. Замовники вже почали шукати підрядників, але Мінцифри “призупинило” тендери. Все тому, що у відомстві отримали інформацію від СБУ про ймовірну корупційну схему в закупівлях. Як повідомили в СБУ, замовники тендерів попросили можливих постачальників завищити ціни на понад 30%. А це близько 300 мільйонів гривень від усієї суми. Тепер усі договори про закупівлю ноутбуків для вчителів спочатку будуть переглядати Мінцифри та Міносвіти.
У МОЗ ухвалили нові карантинні норми
Вже скоро на Українців очікують дві нові опції “ковідних” сертифікатів: т.з. “жовтий” та “зелений”. “Жовтий” сертифікат міститиме інформацію про перше щеплення, а “зелений” — про повний курс. Причому друкувати їх на кольоровому папері не потрібно: відповідні відмітки будуть виключно у цифровому форматі. Окрім нових сертифікатів, уряд вніс зміни до правил роботи навчальних та інших закладів. Нововведення стосуються роботи закладів освіти та інших установ у “жовтій” або “червоній” зоні карантину. Більше читайте в матеріалі Вільного радіо.
Мобільний додаток “Дія” буде попереджати клієнтів про кредитних шахраїв
Як розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі “Подробиць”, користувачі сервісу будуть отримувати сповіщення, якщо хтось намагатиметься використати їхні особисті дані для грошових махінацій. Нову послугу планують запустити вже за декілька тижнів. За словами міністра, користувачам надходите сповіщення, в якому буде міститися інформація, який банк і навіщо перевіряє вашу кредитну історію.
Українцям віком від 70 до 75 років підвищать пенсії. Але не всім
Зміни у виплатах торкнуться українських пенсіонерів віком від 70 до 75 років, чиї пенсії не дотягують до розміру середньої заробітної плати за 2020 рік. Тобто, від 10 500 грн і менше. Доплачуватимуть починаючи з 1 жовтня.
Бойовики продовжують зривати тишу на Донбасі. За цей тиждень вони відкривали вогонь понад 40 разів. Внаслідок обстрілів загинув 24-річний військовий з Львівщини. Поранення отримали 3 військових.
Снаряди бойовиків знову падали в житлові квартали прифронтових міст і селищ. Так, 16 вересня бойовики обстріляли Щастя на Луганщині й Тарамчук на Донеччині. Снаряди пошкодили будинки мирних мешканців.
Під час обстрілу Щастя осколкове поранення отримав голова місцевої ВЦА Олександр Дунець. Лікарі витягнули осколок, життю посадовця нічого не загрожує. У Тарамчуку снаряд влучив у трансформатор, тож селяни залишилися без світла. Минулого разу електропостачання в селищі не могли полагодити місяць.
Вже тривалий час з усіх КПВВ на Донбасі стабільно працює тільки “Станиця Луганська”. КПВВ “Новотроїцьке”, як і раніше, доступний до перетину тільки у понеділок та п’ятницю. Саме у ці дні бойовики відкривають дзеркальний блокпост “Оленівка”.
Зазначимо, цього тижня перетнути КПВВ “Новотроїцьке” можна було лише в понеділок. У п’ятницю пункт пропуску був зачинений, тому що бойовики закрили дзеркальний блокпост “Оленівка”. Аргументували це технічними причинами. Така ж ситуація буде й наступного тижня: на “Оленівці” пропускатимуть тільки у понеділок, 20 вересня.
Пандемія COVID-19 в Україні стрімко набирає оберти. Цього тижня в Україні додалося понад 30 тисяч нових пацієнтів, майже 1 500 з них – з Донецької області.
Через стрімке зростання кількості нових хворих у Покровській громаді вирішили запровадити “жовту” зону карантину. Там на самоізоляцію останнім часом пішли 15 класів і 2 групи дитсадка. Тепер мешканці мають дотримуватися дистанції на публічних заходах, у кінотеатрах мають бути заповнені не більш ніж половина місць, а у школах будуть дезінфікувати класи та коридори. Повний перелік нових обмежень є тут.
У вільному доступі з’явилися 100 українських німих стрічок. Чверть із них — про Донбас
Колекцію чорно-білої документальної хроніки з українських міст та сіл виклали у вигляді пронумерованих кіножурналів без звуку. Їх оприлюднила Державна архівна служба України. Кожен епізод триває від 2 до 12 хвилин (в середньому 5-6 хвилин). Фільми супроводжує опис того, що відбувається на кадрах.
9 з цих відео пов’язані з сучасним Бахмутом. Всі вони зняті у 1928-29 роках.
Наприклад, на одній стрічці бачимо солдат на екскурсії на Артемівський скляний завод, якого вже немає. Ці кадри унікальні, адже такого відео зі скляного виробництва у Бахмуті кінця 1920-х років краєзнавці ще не бачили.
На кадрах з іншої хроніки шахтарі видобувають сіль на одній з копалень Артемівська у 1928 році.
Інший фільм зображує старт велопробігу “Артемівськ – Харків – Артемівськ” у 1929-му. На одному з видів бачимо й будівлю колишньої жіночої гімназії, яка знаходилась на сучасній вулиці Миру в районі кав’ярні “ФрансUA”. Тобто, це унікальні кадри як спортивної події, так і тогочасної архітектури центру міста.
Усі 9 фільмів ми зібрали в одному матеріалі.
У Бахмуті метеорологи відзначили 135-річчя спостережної станції
Мало хто знає, що в Бахмуті є одна з найстаріших метеостанцій в Україні. Знаходиться вона у селищі Опитному на південній околиці міста. На цій станції працюють 7 жінок, які присвятили цій роботі майже все життя. Як саме працює станція та які незвичайні прилади там є — дивіться у фоторепортажі Вільного радіо.
“Вулиця Монстро, 10” (Кловерфилд, 10 — рус) (англ. 10 Cloverfield Lane) — американський науково-фантастичний трилер, який вийшов 2016 року.
Фільм розповідає історію молодої дівчини Мішель, яка після розлучення зі своїм хлопцем потрапляє в автомобільну аварію. Після пробудження дівчина розуміє, що прикута до батареї в невідомому їй приміщенні. Незабаром вона знайомиться з господарем підземного бункера Говардом. Він стверджує, що врятував дівчині життя, бо планета піддалася невідомому вірусу, що знищив все живе на землі. Крім Говарда в бункері є молодий хлопець Еметт з травмою руки. Він теж чув про глобальну катастрофу, але не знає, що саме сталося. Чи безпечно виходити з бункера, та чи зможе Мішель якось вибратися з цього сховища — дивіться у фільмі.
Placebo — британський гурт, який грає в стилі альтернативний рок. Гурт заснували у 1994 році два музиканти: Браян Молко і Стефан Олсдал. За свій творчий шлях група випустила 7 студійних альбомів, останній — Loud Like Love вийшов у світ ще 2013 року. Якщо ви ще не знайомі з творчістю цього гурта — рекомендуємо почати з цих пісень:
Читайте також: