Підтримати
Зображення до посту Лікарів обіцяють не скорочувати. Сіверську лікарню готують до можливої оптимізації штату
Фото: Вільне радіо

Щоб розраховувати на гроші від НСЗУ, медзаклад має відповідати вимогам Національної служби здоров’я України. Для цього потрібні, в тому числі, й кадрові рішення. 


Для чого потрібна оптимізація та як все буде відбуватися, Вільному радіо розповіла заступниця Сіверського міського голови Ірина Коваленко. За її словами, раніше у лікарні працювали 4 відділення, 2 закрили. Але штат залишився працювати. 

“За останніми вимогами НСЗУ, на одного лікаря — максимум 5 людей обслуговуючого персоналу. Це адміністративно-господарча частина, молодший медичний персонал, санітарки. Ту роботу, яку виконує лікар, не може виконати медсестра чи санітарка. А вони можуть працювати тільки з лікарем. Якщо на конкретну територію, кількість жителів, кількість ліжок, має бути 4 санітарки, а їх було 8, який може бути вихід?”, — розповідає заступниця міського голови.

А ось лікарів, навпаки, бракує. За півтора роки звільнилося щонайменше 5 місць: немає отоларинголога, окуліста, дерматовенеролога, педіатра, гінеколога. Зараз у лікарні працюють 110 людей, під скорочення можуть потрапити третина, але не лікарі, а саме обслуговуючий персонал. Когось з них переведуть на госпрозрахунок, тобто вони працюватимуть у структурі, але поза штатом. За можливості, людям пропонуватимуть роботу в інших місцях. Але, ймовірно, доведеться скоротити порядка 20 людей. Поки остаточного рішення немає. 

“Ще немає пакетів НСЗУ, ми не бачимо суми, на які будуть укладатися договори. В залежності від цих сум будуть ухвалюватися рішення. Все стане відомо 1 квітня. Взагалі оптимізація мала пройти ще до 1 квітня 2020 року. На цей час було перехідне фінансування, щоб медзаклад пройшов оптимізацію, але її не було”, — пояснює Ірина Коваленко.

За її словами, зараз у лікарні складна ситуація з фінансуванням:

“На перше жовтня було припинене фінансування основного пакета НСЗУ — це порядка 600 тисяч гривень. Три місяці у лікарні не було цього фінансування. Умовно кажучи, якщо були укладені договори на 700 тисяч, а з них 500 тисяч не виплачують. Ви уявляєте, які там борги по зарплаті? Понад мільйон боргу”.

Тобто зараз, підкреслює посадовиця, мова вже про збереження лікарні як такої. 

“Ми хочемо максимально убезпечити медичний заклад від закриття. Якщо ми все зараз не оптимізуємо, просто буде банкрутство. Ну протягне лікарня ще пару місяців і все. У нас у громаді 14 тисяч людей, з них половина похилого віку чи живуть у сільській місцевості. Їх буде нереально возити швидкою у Бахмут чи Лиман, у нас одна швидка. Не тільки наша, а ще й Званівська громада, де ще 3 тисячі людей”, — підраховує Ірина Коваленко.  

В будь-якому разі, рішення про оптимізацію ще мають винести на сесію міської ради. 

Нагадаємо, раніше для Сіверської лікарні знайшли 2 анестезіологів, щоб відновити фінансування зарплат медпрацівникам.

Читайте також:


Завантажити ще...