У квітні та травні лікарня приймала пацієнтів з коронавірусною хворобою. Але договору у закладу не було. За те, що зробили “авансом”, держава платити тепер не хоче.
Про це Вільному радіо розповів директор Торецької міської лікарні Сергій Халаїмов.
“НСЗУ мені надіслала офіційного листа про те, що нам відмовляють в укладенні пакету послуг «Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19» з 1 квітня (хоча цей лист надійшов нам наприкінці травня). І за квітень-травень нам держава не сплатила кошти, це близько 7 млн. Це велика цифра, а точніше 7-10 млн, тому що ми не лише на зарплати, ми ж і на ліки витрачалися”, — каже директор лікарні.
За словами очільника Торецької лікарні, всі медпрацівники, які працювали у вказані місяці на боротьбі з коронавірусною хворобою, отримали зарплату та максимально можливі доплати — 300%. Тобто з персоналом ця лікарня розрахувалася.
“Це був найтяжчий місяць, з найбільшою кількістю пацієнтів! Тоді виявляли по 100 інфікованих на день, і ми близько 20% з них госпіталізували. Їх нікуди було класти, ми клали їх у “червоних кутках”, де завгодно, але лікували й всіх вилікували. Адже тоді було правило: “Ви приймайте всіх, лікуйте всіх, платіть всім, а гроші ми вам потім надішлемо”, — згадує співрозмовник весняну хвилю коронавірусної хвороби.
Але тепер НСЗУ, за словами Сергія Халаїмова, відмовляється оплачувати цю суму, яку “під чесне слово НСЗУ” він “позичив” з інших пакетів. І під загрозою опинилися зарплати медперсоналу за літо та відпускні.
В листі від 9 червня тимчасово виконуючий обов’язки голови Національної служби здоров’я України Андрій Віленський повідомив, що лікарні не вистачає персоналу, щоб їм платили за пацієнтів з COVID-19. Саме тому — грошей не буде.
“Для виконання умов закупівлі за усіма заявленими пакетами медпослуг у КНП “Центральна міська лікарня м. Торецька” крім анестезіологів, залучених до надання медпослуг, пов’язаних з COVID-19, має бути ще щонайменше 4 лікарі-анестезіологи, які працюють за основним місцем роботи та забезпечують цілодобовий пост.
Станом на 01.04.2021 Центральна міська лікарня Торецька в ЕСОЗ (електронній системі охорони здоров’я, — ред.) зареєстровано недостатньо персоналу для відповідності умовам закупівлі медпослуг за пакетом “Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19”, відтак, договір щодо надання таких послуг не може бути укладений”, — йдеться у листі НСЗУ.
Коментуючи цей лист, директор Центральної міської лікарні Торецька зазначає: лікарня не контрактувала “пологовий” пакет, його намагалась нав’язати лікарні НСЗУ. І лікарня офіційно письмово відмовилась від цього пакета. Оскільки у бюджет лікарні він приносить лише 80 тис грн, а потребує працевлаштування додаткових 4-х анестезіологів, не задіяних у боротьбі з COVID-19. Загалом у Торецькій лікарні працюють 6 лікарів анестезіологів-реаніматологів.
Цієї кількості цих вузьких фахівців у лікарні вистачає з надлишком для контрактування “коронавірусного” пакету послуг, але не вистачає одразу й на “пологовий” пакет. Усвідомлюючи це, директор лікарні, за його словами, відмовився від “пологового” пакету.
“Я звернувся до керівника нашої Торецької ВЦА, до нардепа від нашого округу — вони реагують та допомагають. Але поки ми не знаємо самого механізму, адже з НСЗУ ми працюємо нещодавно. І як та до кого звертатися там, ще не зовсім зрозуміло”, — пояснює подальші кроки директор Торецької лікарні.
За його словами, якщо все це не спрацює, він готовий подавати на НСЗУ до суду.
Нагадаємо, з 1 червня департамент охорони здоров’я Донецької ОДА своїм розпорядженням відніс Торецьку міську лікарню до лікарень 3-ї хвилі стаціонарного лікування COVID-19. Тут доліковують вже наявних хворих, а нових виявлених пацієнтів, які потребують госпіталізації, відвозять в опорні лікарні Бахмута або Костянтинівки.
Читайте також: