Підтримати
агропелети
Фото з відкритих джерел

Екопроєкт від приватної компанії дозволить місту здешевити опалення одразу кількох соціальних об’єктів майже на 700 тис. грн на рік. Якщо нова система опалення задовольнить громаду, на неї переведуть й інші будівлі.

 

З таким інвестиційним проєктом у міськраду звернулася краматорська компанія ТОВ “Укрславтерм”, розповідає Вільному радіо голова Сіверська Андрій Черняєв.

Компанія пропонує встановити нові котельні на агропелетах біля Сіверської лікарні, спорткомплексу та школи № 1.

Для довідки:
Агропелети  —  це альтернативний вид палива у вигляді гранул, виготовлених з тріски, тирси, стружки, соломи, соняшникового лушпиння, очерету, макухи, люцерни, відходів після переробки борошна, кукурудзиння та інших рослинних відходів. Внаслідок згоряння пелетів виділяється багато теплової енергії, а в атмосферу викидається у 15 разів менше вуглецю, ніж при спалюванні природного газу.

“Вони (компанія,  —  ред.) прорахували скільки ми витрачаємо зараз і запропонували нам альтернативу: ми в перший же рік будемо витрачати на 10% менше на опалення на рік (це близько 700 тис. грн на рік). Вони запропонували нам встановити нові твердопаливні котли, автоматизовані пелетні котли. Ми  передаємо їм в оренду землю, вони будують нові котельні власним коштом. А старі котельні не знищуються, тож якщо раптом щось піде не так, у нас залишиться альтернатива”,  —  каже Андрій Черняєв.


Такі котельні планують встановити у Сіверську біля лікарні, спорткомплексу та школи №1


На останній сесії Сіверської міськради рішення з передачі необхідної землі та майна в оренду вже ухвалили, тож ці 3 об’єкти будуть опалювати по-новому вже цього сезону.

“Хочу наголосити: вартість нової котельні по лікарні  —  4 млн 700 тис. грн. Тобто, вони вкладають досить серйозні інвестиції. З нашого боку  —  жодної бюджетної гривні не вкладається. Також компанія модернізує старі котельні. Ми купляємо у них не котли, а безпосередньо тепло, за лічильником”,  — зазначає Андрій Черняєв.

За словами посадовця, це крок до більшої енергонезалежності громади.

“Зараз ціна на газ непрогнозована. Ми бачимо його здорожчання: наразі вона близько 17 грн, а раніше ми закладали ціну на газ 14 грн/куб. Все одно нам вигідніше працювати з ними (з ТОВ “Укрславтерм”,  —  ред.)”,  —  каже мер міста.

Якщо ж цей проєкт виявиться вдалим, на таку систему опалення переведуть і інші соціальні об’єкти міста.

“Це перший крок, пілотний проєкт. Спробуємо на цих 3-х об’єктах: якщо вони зарекомендують себе добре, то надалі продовжимо роботу на інших”,  —  каже Андрій Черняєв.

У інвестора є й потужності для виробництва агропелетів.

“Вони (інвестор,  —  ред.) можуть дати технологію для виробництва фермерами. Зрозуміло, на цей рік фермери вже не встигають”,  —  каже мер.

Тобто, в майбутньому місцеві фермери можливо продаватимуть солому та лушпиння насіння соняхів для виготовлення таких пелетів.

Нагадаємо, фермери Донеччини часто палять стерню та інші рослинні залишки після збирання врожаю. Детальніше ми розповідали про це у цьому матеріалі.

Читайте також:

 

  

 


Завантажити ще...