Лише за лютий держава не виплатила більше мільярда гривень пенсій мешканцям сходу


image
Фото: з відкритих джерел

Моніторингова місія ООН за права людини в Україні зафіксувала, що кілька сотень тисяч пенсіонерів зі сходу втратили свої грошові виплати. Все через процедуру реєстрації переселенців. В ООН вважають, що необхідно скасувати таку реєстрацію.

 

12 березня моніторингова місія ООН з прав людини в Україні представила звіт стосовно дотримання всіх умов прав людини під час війни на Донбасі. Моніторингова місія визначила, що процедура прив’язки реєстрації ВПО, щоб отримувати пенсію, досить складна. Через це 700 тисяч українців з окупованої території залишаються без грошових виплат.  

“Це прямий результат державної політики, якої доступ до пенсій прив’язаний до реєстрації в якості ВПО і до процедури верифікації, яка випливає з цієї прив’язки. Наша рекомендація залишається незмінною – слід негайно скасувати прив’язку доступу до пенсій до реєстрації в якості ВПО”, — розповіла під час прес-конференції очільник моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

Зазначимо, з 1 січня 2019 року мінімальна пенсія в Україні складає 1497 грн. Навіть якщо всі 700 тис пенсіонерів-переселенців мають отримувати по стільки, то це зекономило державі 1 047 900 000 грн за лютий.

Станом на червень 2018 року, грошову допомогу отримують 1,5 мільйона переселенців. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зазначимо, щоб отримувати пенсію переселенцям, їм необхідно регулярно підтверджувати своє проживання на підконтрольній території України, мінімум раз в 60 діб. Якщо ж це правило порушити — пенсію автоматично скасовують.

Крім того, в деяких випадках до місця реєстрації пенсіонерів можуть прийти соцробітники, які перевіряють, чи мешкає тут людина. І якщо з’ясовується, що переселенця на місці не було багато часу, це також може бути причиною припинення нарахування пенсії.

Нагадаємо, ООН вже неодноразово закликало Україну скасувати реєстрацію переселенців для отримання пенсій.

Також читайте:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: