Лисичанські гірники залишаються протестувати під землею та звернулись до омбудсмена з прав людини


image
Фото: Із сторінки у Facebook Сергія Капліна

22 гірники шахти ім. Капустіна на Луганщині вже тиждень живуть під землею з вимогою виплатити заробітні плати.

 

Вчора до шахтарів знову спустився Уповноважений Верховної ради з прав людини Павло Лисянський. До нього приєднався голова парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та Пенсійного забезпечення, народний депутат Сергій Каплін.

Представникам влади, гірники віддали письмове звернення до Людмили Денісової.

“Шановна Людмила Анатоліївна, ми знаходимося під землею вже сьому добу на глибині 600 метрів через те, що нам не платять заробітні плати. Наші сім’ї голодують. Просимо Вас втрутитися в ситуацію та прийняти всі необхідні заходи, щоб захистити наші конституційні права на гідну працю та своєчасну виплату заробітної плати”, — йдеться в листі від гірників.

Лисичанські гірники залишаються пікетувати під землею

Народний депутат Сергій Каплін на своїй сторінці у Facebook, розповів про умови шахтарів під землею:

“Вчора я ночував із хлопцями на шахті ім. Капустіна, і ніч була безсонна, бо постійно треба бути на сторожі. Гірники сплять на дошках, на землі, коліях, в вагонах. Дуже багато пацюків, постійні протяги. Здоров’я здає у всіх”.

Також, Каплін додав, що шахтарі постійно чергують по черзі. Вони слідкують за скопичуванням газу, підтопленням води та захищаються від гризунів. Крім того, у гірників немає гарячої їжі та їм доводиться економити питну воду.

Лисичанські гірники залишаються пікетувати під землею

Нагадаємо, гірники знаходяться під землею з 19 жовтня. Вони вимагають виплатити заробітні плати, які їм заборгували вже за 4 місяці. В перші дні під землею знаходились 33  гірники, але через погане самопочуття, одинадцять з них піднялись на поверхню. Частину грошей протестувальникам виплатили, але це не вирішило питання.

Крім того, шахтарі протестують і на Донеччині. З 1 жовтня гірники з шахт «Капітальна», «Центральна» “1/3 Новогродівська” та «Котляревська» кілька разів перекривали дорогу Дніпро-Донецьк в місті Селидово.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: