Літераторів з Донеччини запрошують взяти участь у конкурсі творів


image
Фото з відкритих джерел

На Донеччині розпочався IV Міжрегіональний літературний конкурс “Кальміюс”. Учасником може стати як аматор, так і досвідчений автор.

 

Про це Вільному радіо розповів один з організаторів конкурсу, голова громадської фундації “Лібері Лібераті” Максим Потапчук.

Проєкт “Кальміюс” існує вже 4 роки. Його найголовніша мета – це культурна деокупація сходу України.

“Велика кількість робіт, що ми отримали з 2016 року, а це понад 2 тисячі, абсолютно не залишає нам сумніву, що схід України насичений талановитими україномовними митцями”, – говорить Максим Потапчук.

Серед номінацій конкурсу:

  • поезія для дорослих; 
  • проза для дорослих; 
  • поезія та проза для дітей і підлітків; 
  • драматургія для дітей і дорослих; 
  • публіцистика.

Взяти участь можуть мешканці Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей, яким виповнилось 17 років. Також стати учасниками можуть переселенці з Донбасу.

Співорганізатор конкурсу зазначає: нерідко надходять роботи від людей з тимчасово окупованих територій. Твори від таких авторів становлять десяту частину від загальної кількості. Кілька разів мешканці ОРДЛО навіть ставали переможцями.

“Ця перемога їх надихнула писати ще більше або пов’язати свою роботу з літературним напрямком. З переможцями та лауреатами з окупованої території ми постійно спілкуємося, переписуємося, надихаємо їх на творчість. А вони, відповідно, надихають нас на подальшу діяльність, розвиток конкурсу та інших наших творчих ініціатив”, – розповідає Максим Потапчук.

Жанр та тематику роботи автори можуть обирати на свій смак. Але це має бути оригінальний україномовний твір, який до цього не публікувався. Якщо це проза – обсяг роботи має становити щонайменше 50 сторінок. Віршів у збірці повинно бути не менше 10. Надсилати свої роботи слід в електронному варіанті у форматі Word на електронну адресу kalmiusukraine@gmail.com. У темі листа треба вказати ПІБ автора або назву твору.

Приз за перемогу в конкурсі – не гроші, а визнання.

“Найголовніше – це підтримка митців. Ми плануємо друк альманаху, промоцію наших переможців не тільки на території України, а й поза її межами. Тобто, серед діаспори, серед українців, які живуть за кордоном. Були такі добрі випадки, й це вже є традицією, коли наших переможців знаходять, читають меценати, спонсори, видавці та роблять їм пропозицію друку. Я вважаю, що це дуже важливо для початківців”, – пояснює співавтор ініціативи.

Твори на оцінку журі прийматимуться до 4 жовтня. Як зазначає Максим Потапчук, перші твори вже почали надходити.

“Не важливо фаховий ви літератор чи ні – надсилайте роботи, будемо разом працювати та крокувати далі”, – закликає організатор конкурсу.

Переможців визначать до 6 листопада, а їхні імена назвуть трохи згодом. Через карантин урочистості відбудуться в онлайн-форматі. Точну дату оголошення результатів можна буде дізнатися на сторінці проєкту у Facebook.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: