КПВВ
Фото: БФ "Право на захист"
string(45) "Фото: БФ "Право на захист""

Це новий, вже чинний закон. 5 серпня люди проходили через лінію розмежування на єдиному КПВВ, “Станиця Луганська”. Але окремих черг для таких людей тут ще не було. 


За даними представника Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігоря Лизогуба, у четвер всі КПВВ на Донбасі працювали з 08:00 до 16:00. Але люди могли перетнути лінію розмежування лише на
КПВВ “Станиця Луганська”

“У бік тимчасово окупованого Луганська пройшла 1 581 людина, а у зворотньому напрямку  —  618”,  — повідомив речник прикордонників. 

Зазначимо, сьогодні перший день, коли невакциновані люди проходили контрольно-пропускний пункт знову із встановленням мобільного додатку “Вдома”. Це посилення карантину повернули через загрозу розповсюдження нового штаму коронавірусу. 

Зміна в законі щодо перетину КПВВ людьми з інвалідністю

Сьогодні став чинним новий закон, який стосується перетину КПВВ людьми з інвалідністю. 

Віднині право на позачерговий пропуск у КПВВ на тимчасово окуповані території (а також через держкордон України) мають: 

  • люди з інвалідністю, які їдуть на лікування та мають відповідні документи;
  • люди з інвалідністю І групи;
  • люди, які їх супроводжують (але не більше 2-х та, у разі необхідності, – близькі родичі першої лінії спорідненості).

Якщо це транспортний КПВВ, машину з такими людьми пропустять поза чергою, якщо в ній не буде сторонніх людей.


[banner_roz4]

Затримки через перепустки

На цьому КПВВ чергувала й моніторка благодійного фонду “Право на захист”. Вона спостерігала зї перетином та допомагала людям оформити заявки на електронні перепустки якнайшвидше. 

“Один з чоловіків, який проходив через “Станицю Луганську” сьогодні, хотів потрапити на ТОТ, аби доглянути хвору матір, яка без цієї допомоги не обійдеться. Він мешкає на підконтрольній території, а прописаний на ТОТ. Виявилося, що у чоловіка немає електронної перепустки. Ми допомогли йому створити заявку для отримання документу та відправили її до координаційної групи СБУ. Її пріоритетно розглянули, і чоловік пройшов у т.зв. “ЛНР”,  —  розповіла моніторка. 

Також сьогодні тут з деякими складнощами перетину опинилась і ціла родина з Дніпра. 

“Вони прописані на тимчасово окупованій території, а фактично мешкають у Дніпрі. Прямували теж, аби доглянути стареньку, але у чоловіка не було електронної перепустки. Їм так само помогли, і вони встигли пройти через КПВВ до його закриття”,  —  каже моніторка. 

Нагадаємо, всі інші 6 КПВВ на Донбасі порожні, і пропускних операцій там не відбувається (окупанти не пропускають повз контрольованих ними блокпостів). Це КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині, а також “Майорське”, “Гнутове”, “Мар’їнка” та “Новотроїцьке” на Донеччині. Але на “Новотроїцькому” рух все ж має відновитись на 1 день у п’ятницю, 6 серпня.  

Читайте також:

 

 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...