Під час повномасштабної війни люди з інвалідністю як ніколи потребують сторонньої підтримки, аби виїхати з-під обстрілів та облаштуватися у безпечному регіоні. З цим допомагають благодійники. Одна з таких організацій — ГО Fight For Right/”Боротьба за права”. Розповідаємо, мешканці яких областей і на яку саме допомогу можуть розраховувати та куди за нею звернутись.
Про допомогу для людей з інвалідністю Вільному радіо розповіла директорка комунікаційного відділу ГО Fight For Right/”Боротьба за права” Оксана Солонська.
“Сьогодні ми працюємо за багатьма напрямками, допомагаючи мешканцям прифронтових зон Донецької, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Чернігівської, Сумської та Запорізької областей”, — каже Оксана Солонська.
Від початку повномасштабної війни активісти допомагають людям з інвалідністю виїхати у безпеку, а також надають їм юридичну, психологічну та гуманітарну допомогу.
Представники організації Fight For Right допомагають людям евакуюватися з гарячих точок в більш безпечні та доступні місця в Україні та за кордон, зазначає Оксана Солонська.
“Людина повідомляє, де саме вона знаходиться та в якому стані перебуває. Можливо, для її евакуації потрібні якісь додаткові зусилля чи спеціальні технічні засоби. Тому, отримавши необхідну інформацію, наші активісти виїжджають на місце вже заздалегідь підготовлені”, — розповідає Оксана Солонська.
За необхідності волонтери проводять евакуацію на каретах “швидкої”.
“Звернувшись, людина описує свою проблему. Наш юрист розглядає її й допомагає вирішити складну ситуацію. Наприклад, людина з інвалідністю не може виїхати за кордон з чоловічим гендерним маркером у паспорті. Тож наш фахівець допомагає якомога швидше розв’язати цю проблему”, — пояснює представниця громадської організації.
Також люди з інвалідністю можуть звернутися за психологічною підтримкою.
“Люди, які в умовах повномасштабної війни опинилися в тяжких ситуаціях, мають потребу у лікуванні своєї душі. Тож наші фахівці надають психологічну допомогу всім, хто її потребує. Зазвичай це консультації”, — говорить Оксана Солонська.
Також благодійники надають людям з інвалідністю гуманітарну допомогу. Але розраховувати на неї можуть не всі.
“Якщо людина не ходить, не може самостійно переміщатися або їй нікому допомогти, або у неї складний випадок інвалідності, ми допомагаємо. На жаль, ми не можемо роздавати гуманітарну допомогу всім охочим. Ми б дуже цього хотіли, однак ми обмежені в ресурсах — як у фінансових, так і у фізичних”, — уточнює благодійниця.
Отримати гуманітарну допомогу можуть:
Перевагу надають дорослим людям з інвалідністю 1 та 2 групи, які живуть у прифронтових громадах або зонах бойових дій.
А ще активісти запустили проєкт “ТЕПЛО”, в рамках якого хочуть допомогти зігрітися п’яти тисячам людей з інвалідністю.
“Поштою ми надсилаємо своїм замовникам термобілизну, термоси, павербанки, зарядні пристрої, газові плити, тобто все те, що потрібно для обігріву”, — розповідає Оксана Солонська.
Допомогою людям з інвалідністю активісти не обмежилися. Щоденно працюючи з ними та переживаючи разом їхні історії, вони вирішили зберегти ці розповіді.
“Існують стереотипи, що люди з інвалідністю — це якісь безпомічні люди, які чекають на допомогу. Насправді це не так. Серед них є люди, які також волонтерять, допомагають армії та всіляко наближають нашу перемогу. Тож ми створили великий архів історій людей з інвалідністю з різними досвідами, щоб відобразити цілісну картину їхнього життя під час повномасштабної війни Росії проти України”, — розповідає Оксана Солонська.
Збирати історії для архіву продовжують і зараз. Деякі з них можна почитати на сайті організації у вкладці “Голоси війни”.
Для тих, хто потребує допомоги, працівники організації Fight For Right створили гарячу лінію: 0-800-30-66-33.
Зателефонувавши за цим номером, можна:
При цьому людина, яка телефонує, має повідомити:
Таке ж повідомлення можна надіслати на електронну пошту організації [email protected] або в соцмережах:
Охочі надіслати свої історії для поповнення архіву “Голоси війни” також можуть скористатися соцмережами.
Благодійники зазначають: запит до організації повинен бути лише один. Одночасно надсилати його на гарячу лінію, електронну пошту та в соцмережі не варто — це не пришвидшить, а навпаки сповільнить розгляд заявки.
* * *
Нагадаємо, незабаром сім’ї з дітьми зможуть у “Дії” подавати заявку на соціальну допомогу від держави. Самотнім батькам, сім’ям з прийомними дітьми, а також людям, які мають інвалідність або виховують хворих дітей, пропонують вже зараз взяти участь у тестуванні нової функції.
Читайте також: