Бахмутські волонтери вже кілька років займаються сітками для військових. Плетуть їх у невеликій кімнаті в підвалі. Але не скаржаться. Навіть рахувати свої вироби почали не одразу. А тепер вже на їх рахунку кілька сотень штук.
Люди-павуки збираються у своєму підвальчику щодня. Приходять кожен у вільний час. Наразі їх близько 15 людей. Це підрозділ громадської організації “Бахмут Український”, і називають себе “Товариство з безмежною відповідальністю “Весела Хунта”.
Хтось не пропускає жодного дня, щоб прийти та сплести частину сітки.
“Ми всі різні. І по професії, і по віку, і по статусу. Але нас об’єднує єдине бажання допомогти українським військовим на передовій. Якщо все ж таки наша сітка хоч когось врятувала, хоча б одного, значить ми тут все ж таки не даремно”, — розповіла Вільному радіо волонтерка Інна Лагер.
Деякі “павуки” працюють у школі, хтось вже пенсіонер. Є молоді люди та навіть самі військові. Одні приходять щодня, а інші – рідко, коли знайдеться час та сили.
Одним з перших, хто почав допомагати військовим з маскуванням був Віктор Горобець. Він каже, сітка — це, як вогнегасник в автомобілі, необхідна річ.
“Я не кажу за передові позиції. Кожен кулемет, кожне серйозне озброєння має бути замаскованим”, — зазначає волонтер.
За плетінням Віктор з однодумцями розмовляють на різні теми, жартують, слухають музику.
До створення так званого штабу, де волонтери можуть прийти та в’язати сітки, люди плели їх вдома. Тоді і не рахували. Але з 2015 року, вже в окремому приміщенні, ведуть облік — сплели близько 230 сіток. Кожного приходити сюди спонукали різні події.
“Як хлопці з Дебальцевого виходили у 2015 році, ось так я і почала ходити”, — каже одна з волонтерок Людмила.
“Сітки плести почала ще коли працювала на танковій базі, яку обстрілювали “місцеві” сепаратисти. Колись я пішла годувати військових, та до мене підійшов медик і каже “Мені нужна сітка”. І я думаю, де ж її можна взяти. І тоді я звернулась до волонтерів”, — розповіла військова з Бахмутської військової частини Олена.
Майже весь матеріал для плетіння волонтери отримують з різних заводів, які роблять камуфляж, а саме з Харкова, Чигирина, Києва, Львова, Хмельницького та Кам’янця-Подільського. Переважно це обрізки невикористаної тканини. Іноді волонтери самі приносять з дому обрізки з непотрібних речей.
На створення однієї сітки йде близько тижня, але все залежить від кількості робочих рук. Плетуть не лише маскувальні сітки для військової техніки та позицій, а й маскувальні накидки “Кікімори” для снайперів.
На стінах у них висять подяки від різних батальйонів та підрозділів, які отримали від них такі подарунки. Якщо будь-який військовий підрозділ хоче отримати таку ж, йому необхідно лише зв’язатись з волонтерами, які безкоштовно зробить таку сітку.
Волонтери також готові приймати до себе та навчати новачків. Деталі можна знайти на сайті громадської організації “Бахмут Український”
https://www.facebook.com/radiovilne/videos/372601303538416/
Зазначимо, в цьому ж підвалі знаходиться перші церква Київського Патріархату в Бахмуті.